Facebook Video İndirme Programsız

Facebook üzerinde en sık yapılan paylaşım türlerinden biri de video paylaşımıdır. Normal şartlar altında Facebook‘tan video indirmek mümkün değil ancak buna imkan veren uygulamalar ve yöntemler bulunuyor. Bu yazımızda telefondan ve bilgisayardan programsız Facebook video indirme yöntemine değineceğiz. Hem Android hem de iOS için geçerlidir.

Facebook Video İndirme Mobil Telefon

Öncelikle indirmek istediğiniz videonun sayfasını internet tarayıcısı üzerinden açmalısınız. Eğer Facebook uygulamasındaysanız paylaşmın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayarak bağlantıyı kopyala seçeneğini kullanabilirsiniz. Ardından sayfayı bir internet tarayıcısı üzerinden açın

Sayfayı tarayıcıdan açtığınızda görseldeki gibi bir sayfa gelecek ve m.facebook.com diye başlayan bir link bulunacaktır. Bu linki mbasic.facebook.com olarak düzenleyerek devam edin.

facebook video indirme programsız mobil

Ardından daha basit bir yapıya sahip olan Facebook sitesine yönlendirileceksiniz.

facebook video indirme android ios

Burada videoyu oynatmaya başladığınız an videonun bulunduğu kaynak dosyasına yönlendirileceksiniz.

facebook video kaydetme

Videonun üzerine basılı tutarak indirme bağlantısına ulaşabilirsiniz.

facebook video indirme programı

Bilgisayarda Nasıl Yapılıyor?

Aynı şekilde bir video sayfasına geldiğiniz zaman (video sayfasında değilseniz gönderinin tarihine tıklayarak gidebilirsiniz) link üzerinde bulunan www.facebook linkini mbasic.facebook olarak değiştirmelisiniz.

Ardından karşınıza daha basit yapılı bir site gelecektir. Burada videoyu oynatmaya bastığınıza video kaynak adresinden açılacaktır. Üzerine sağ tıklayarak “videoyu farklı kaydet” seçeneğine ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın