Bilgisayardan İnstagram DM Gönderme (Programsız)

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan İnstagram herkesin bildiği üzere mobil platformlara uygun olarak hazırlanmıştır. Bu sebeple bilgisayardan instagram kullanmak isteyen kullanıcılar bazı özellikleri kullanamamaktadır. Bunların başında da bilgisayardan İnstagram dm gönderme sorunu yer almaktadır. Bilgisayardan İnstagram kullanarak mesaj atma sorunu kullanıcıların işini büyük oranda zorlaştırsa da çözümü yaşattığı soruna göre çok kolaydır.

İnstagram Bilgisayardan Dm Nasıl Gönderilir

İnstagram’a giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken ilk adım tarayıcınızın “inceleme” özelliğini açmaktır. Bunun için ekranının herhangi bir yerine fare ile tıklayarak açılan seçeneklerden en alttakine tıklamanız gerekmektedir.

instagram bilgisayardan dm gönderme

Ardından ekranınızın sol kısmında kodlarla dolu bir pencere gelecektir. Bu ekranda yapmanız gereken işaretli yerdeki butona tıklayarak siteyi mobil hale çevirmektir.

bilgisayardan dm gönderme instagram

Sonrasında sayfayı yenilediğinizde pencereniz alttaki gibi olacak ve sağ üstte bilgisayardan dm gönderme butonunu göreceksiniz. Bu sayede sorununuz çözülmüş olacaktır.

chrome bilgisayardan dm mesaj atma

Aşama aşama nasıl yapıldığını görmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Bilgisayardan İnstagram’a Resim Yükleme

Bilgisayar kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan biri de İnstagram’da resim paylaşamamaktır. Bu sorunu çözmenin yolu da yine çok kolay ve benzerdir. Üstte anlatılan yöntemde olduğu gibi İnstagram’ı mobil siteye çevirmenizin ardından orta bölümde fotoğraf yükleme butonu çıkacaktır. Bu butona tıklayarak tıpkı telefonda olduğu gibi resim yükleme sayfasına ulaşabilirsiniz.

bilgisayardan instagrama resim yükleme

İnstagram Fotoğraflarını Net Kaydetme

Bir diğer önerimiz de İnstagram’da paylaşılan fotoğrafları orijinal kalitesinde indirebilmenizi sağlayan bu eşsiz yöntemdir. Bu sayede İnstagram’da paylaşılan fotoğraf ve hikayeleri başka platformlarda yüksek çözünürlükte paylaşabilirsiniz.

İnstagram’daki Fotoğrafları Yüksek Kalitede İndirin

Ayrıca kaydetmiş olduğunuz fotoğrafları bilgisayardan dm atarak İnstagram’daki diğer arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz de mümkündür. Bu sayede dm özelliğini daha etkin ve kullanışlı yapmış olursunuz.

One thought on “Bilgisayardan İnstagram DM Gönderme (Programsız)

  • 3 Şubat 2020 tarihinde, saat 23:55
    Permalink

    Bunu ben de keşfetmiştim hatta önceden açtığım ve kullanmadığım bloğa yeni yazmıştım 😀

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın