Telefon Açıkken Arayana Kapalı Görünme

Gelişen teknolojinin sağladığı imkanlar herkesin bu imkanlara ulaşabiliyor olması sebebiyle bazen can sıkıcı bir hala alabiliyor. Tabi bu sorunların yanında çözümler de üretiliyor. Eğer sizi arayan belirli numaraların ulaşamamasını istiyorsanız bu konuda onlarca alternatif yöntem mevcuttur. Bu uygulamalar telefon açıkken kapalı görünmenizi sağlar. Üstelik bu yöntem karşı taraf tarafından anlaşılması mümkün olmayan bir işlemdir. Hatta telefonunuzda kayıtlı olmayan kişilerin de ulaşamamasını sağlamak mümkündür.

Telefonu Açıkken Kapalı Gösterme Yolları

Her ne kadar operatörlerin kendi servisleri olsa da biz Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone olarak ayırmadan Android ve iPhone işletim sistemiyle çalışan tüm telefonlarda kullanılabilecek ücretsiz yöntemlerden bahsedeceğiz. Öncelikle bunun için CIA isimli uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. İndirme linkleri yazının sonunda bulunmaktadır.

arayan numaralara kapalı görünme yöntemi

Telefon açıkken kapalı görünmeye yarayan bu uygulama istediğiniz numaraları filtreleyebilme ve numara engelleme özelliği sunmaktadır.

telefonu arayana kapalı gösterme numara engelleme

Dilerseniz telefon rehberinizde kayıtlı olmayan numaraların sizi arayamaması ya da aradığınız numaraya ulaşılamıyor uyarısı almasını sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra bunu rehberinizde kayıtlı olan belirli numaralar için de yapabilmek mümkün. Arayanı Engelleme sayfasında bulunan listeye eklediğiniz numaralar sizi arayamayacaklardır. Üstelik bu konuda onlara herhangi bir bildirim gönderilmez. Ayrıca bilinmeyen numaraları sorgulayabilme özelliği bulunmaktadır. Nasıl yapıldığını görmek için ilgili videomuzu izleyebilirsiniz.

Ana sayfada öğrenmek istediğiniz numarayı sorguladığınız zaman CIA’nın rehberinde kayıtlı bir numara ise bu numaranın sahibinin kim olduğu size gösterilecektir. Bu özellikte günlük hayatı epey kolaylaştıran bir özelliktir.

İndirme Linkleri

CIA uygulamasını uygulama mağazalarından indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Google Play indirme linki
iOS indirme linki (App Store’dan kaldırılmıştır)

Gizli Numaradan Çağrı Almayı Kapatma

Diğer insanların sizi Gizli Numara olarak aramasını engellemeyi de tercih edebilirsiniz. Uygulamayı kullanarak rehberde kayıtlı olmayan numaraları engellediğinizde bunu yapmanıza gerek kalmayacaktır ancak sadece gizliden arayanları engelleyip kayıtlı olmayanların arayabilmesini istiyorsanız bu özellik tam size göre.

Videomuzda bahsedilen yöntemler operatöre göre değişiklik gösteren gizli numaradan çağrı almayı kapatma uygulamasının yapılışını anlatmaktır. Arayana telefonu kapalı gösterme özelliğinin sadece gizli numaralar için olan bu yönü gayet kullanışlıdır. Sizi büyük bir meraktan kurtarır.

Bir Cevap Yazın