Youtube’da Videolara Altyazı Eklemek

Tüm dünya tarafından kullanılan video paylaşım platformu Youtube üzerinde videolara farklı dillere özel altyazı eklenebilmekte. Böylece videoda kullanılan dilden farklı dil konuşan kullanıcıların da videoları izlemesi sağlanabiliyor. Bu da insana ister istemez Youtube’da videolara nasıl altyazı eklenir sorusunu sordurtabiliyor. Örneğin alttaki videomuzu hem Türkçe hem İngilizce olarak izleyebilirsiniz.

Kendi Videonuza Altyazı Ekleme

Youtube’da yayıncıysanız ve videolarınızda altyazı bulunmasını istiyorsanız yapmanız gereken şey altyazı eklemek istediğiniz videoyu düzenleme sayfasını açıp altyazı dili seçmek ve işe koyulmaktır.

youtube kendi videoma altyazı nasıl eklerim

Videonuza en kolay altyazı ekleme seçeneği Youtube üzerinden yazmaktır. Dil seçtikten sonra oluştur dediğinizde karşınıza hazırlama ekranı gelecektir. İki dakikalık bir incelemeyle sayfanın nasıl çalıştığını çözebilirsiniz.

Youtube'a nasıl altyazı eklenir

Youtube Başkasının Videosuna Altyazı Ekleme

Youtube’da altyazılar özelliği kanalın sahibi haricindeki seyirciler için de açılabilmektedir. İzlediğiniz videoda altyazı katkısının açık olup olmadığını kontrol etmek için sağ alttaki ayarlar düğmesine tıklayıp altyazı seçeneğine geldiğinizde “altyazı ekle” seçeneğinin olup olmadığına bakmalısınız.

youtube başkasının videosuna altyazı ekleme

Örnek olarak bizim kanalımızda tüm videolarda altyazı katkısı özelliği kullanılabilmektedir. https://www.youtube.com/c/TeknolojiElcileri linkine tıklayarak istediğiniz videoya ekleme yapabilirsiniz.

Not: Kullanıcılar tarafından yapılan altyazı düzenlemeleri yöneticinin onayından geçmeden yayına sunulmaz.

Youtube Altyazı Ekleme Telefondan

Youtube üzerinde maalesef ki telefon kullanarak altyazı eklemek mümkün değildir.

Youtube Altyazı Açma

Videoları izliyorsanız ve altyazı açmak istiyorsanız ayarlar çarkına tıklayarak bu seçeneği aktif veya inaktif edebilirsiniz.

4 thoughts on “Youtube’da Videolara Altyazı Eklemek

Bir Cevap Yazın