iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Telefonunuzun kendi sağladığı bir ayar sayesinde ücretsiz olarak gelen aramaları engelleyebilirsiniz. iPhone numara engelleme işlemi sadece bir iki ayar ile yapılabilecek kadar basit bir işlem. Üstelik iPhone numara engelleme programı gibi şeylere de ihtiyacınız yok. Telefonunun kendine ait bir özelliği kullanacağız.

iphone numara engelleme

iPhone Numara Engelleme

Öncelikle telefonunuzda bulunan “telefon” uygulamasını yani arama yaptığımız uygulamayı açmalısınız. Engellemek istediğiniz kişiyi son aramalarda ya da rehberinizde bulup sağ taraftaki “i” ikonuna tıklayıp sayfanın en altında bulunan “bu kişiyi engelle” butonunu tıklayarak engelleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

iphone numara engelleme

[irp posts=”282″ name=”iPhone 8 Maliyeti Ne Kadar”]

iPhone Numara Engelini Kaldırma

iPhone’da engellemiş olduğunuz bir numaranın engelini daha sonradan kaldırmak isterseniz tıpkı engellerken yaptığınız gibi “i” ikonundan kişinin hakkında kısmında bulunan “bu kişinin engelini kaldır” butonunu tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

iphone numara engelleme kaldırma

Ayrıca yakında bu konuyla ilgili bir video hazırlamayı düşünüyoruz. Youtube kanalımızı takip ederek yeni videolarımıza ulaşabilirsiniz.

One thought on “iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Bir Cevap Yazın