Android Silinmeyen Sistem Uygulamalarını Silme

Android cihazlarımızda çoğu zaman üretici firma tarafından yüklenmiş onlarca gereksiz uygulama olabiliyor. Bu uygulamaların kimisi arka planda çalışıp telefonu yavaşlatırken kimisi de boş yere hafızayı dolduruyor. Kimi zaman Facebook‘u bile sistem uygulaması yapan modellerle karşılaşmak mümkün. İşte bu yüzden cihazınızdan kullanmadığınız sistem uygulamalarını kaldırmak isteyebilirsiniz.

Android Silinmeyen Sistem Uygulamalarını Kaldırma

Android telefonunuzda bulunan gereksiz sistem uygulamalarını silmek için öncelikle cihazınızın rootlu olması gerekmektedir. Eğer cihazınız rootlu değilse bu videomuza göz atabilirsiniz.

Eğer telefonunuz bu işlemin sonucunda root değil olarak belirlendiyse sistem uygulamalarını silmek için telefonunuzu rootlamanız gerekeceği için nasıl yapıldığına da göz atmalısınız. Yoksa bir sonraki aşamaya geçemeyeceksiniz.

Şimdi cihazınızı rootladıktan sonra Kingroot uygulamasına giriş yaparak açılan sayfada uninstal tool bölümüne giriş yapmalısınız. Ardından karşınıza bu sayfa gelecektir.

silinmeyen uygulamaları silme

Bu sayfada silmek istediğiniz uygulamayı bulup işaretlediğiniz zaman en altta uygulamayı kaldır butonu belirecektir. Butona tıkladığınız zaman seçtiğiniz uygulamalar telefonunuzdan sonsuza dek silinmiş olur.

Eğer nasıl yapıldığına dair hala anlamadığınız kısımlar varsa videomuzu izleyebilirsiniz.

One thought on “Android Silinmeyen Sistem Uygulamalarını Silme

  • 19 Ocak 2018 tarihinde, saat 18:05
    Permalink

    teşekkürler rootla yapılabildiğini bilmiyordum

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın