Whatsapp Mavi Tik Kapalıyken Okundu Bilgisini Görme

Whatsapp‘ta bulunan mavi tik yani okundu bilgisi özelliği kullanıcılar tarafından kapatılabiliyor ve böylece kullanıcının mesajı okuyup okumadığını kimse göremiyor. Aynı şekilde okundu bilginizi siz kapattıysanız ne karşınızdakinin mesajınızı okuyup okumadığını görebilirsiniz ne de o sizin mesajları okuyup okumadığınızı görebilir.

whatsapp mavi tik

Mavi Tik Kapalıyken Okundu Bilgisini Görmek

Whatsapp‘ta bulunan iki istisna ile bu engeli aşabilirsiniz. İster kendiniz son görülmenizi kapatmış olun ister karşı taraf kapatmış olsun. Fark etmez. Bu iki yoldan birini uygulamak için karşıdaki kişi ile beraber ekli olduğunuz herhangi bir sohbet grubu olmalı. Gruplar için mavi tik yani okundu bilgisi kapatılamamaktadır. Gruba mesaj attığınız zaman gruptaki mesajın okundu bilgisinden kişinin mesajlara bakıp bakmadığını anlayabilirsiniz. Böylece okundu bilgisi hakkında bir fikriniz olur. Ama karşıdaki kişi gruptaki mesajı okuyup sizin mesajınızı okumamış da olabilir. Bu biraz karmaşık bir durum ve değerlendirmesi size kalmış.

whatsapp mavi tik görme

İkinci yöntemimiz ise karşı tarafa sesli mesaj göndermek. Tıpkı grup mesajları olduğu gibi sesli mesajlar da bu durumun istisnasıdır. Karşıdaki kişi attığınız sesi dinlediyse bu bilgi okundu bilgisi kapalı olmasına rağmen iletilmektedir. Ancak burada da küçük bir karmaşıklık bulunmakta. Karşıdaki kişi sizin mesajınızı görüp sesi dinlemezse sesli mesajda okundu bilgisi görüntülenmeyecektir.

whatspp mavi tik kapalıyken okundu bilgisi görme

Tam olarak bu sorunu aşma imkanımız olmasa da bu yöntemlerle denemeler yapabilirsiniz. Bu yöntemlerin işinize yarayacağını düşünüyoruz. Videomuzu izleyerek anlatımı sesli dinleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın