Youtube İzlenme Sayısı Arttırma Yolları

Son zamanlarda epey popüler bir uğraş olan Youtube kanalı açma konusunda çaba gösteren pek çok kişi izlenme sayısı arttırma aşamasında takılıyor. Bu durumda sabırlı olmanızda fayda vardır. Pek çok zaman büyük kanalların bile videoları aylar sonra keşfedilebilmektedir. Bunun yanı sıra tabi ki pek çok önemli yöntem var izlenme sayısı arttırmak için, bunlardan bazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Youtube İzlenme Sayısı Arttırma Taktikleri

Öncelikle videolarınızın kaliteli içeriklere sahip olduğundan emin olmalısınız eğer kendinizin bile beğenmediğiniz bir video varsa bu videonun kolay kolay tutmasını beklemeyin. Bundan emin olduktan sonra bir videonun izlenmesi için en önemli etken videoya ait olan ön plan fotoğrafıdır. Bunun ne olduğunu soracak olursanız görselle açıklayabiliriz.

youtube izlenme sayısı arttırma yolları

Geçen sene hazırlamış olduğumuz bu videoyu örnek olarak gösterebiliriz. Kullanacağınız fotoğraf tamamen kullanıcıya hitap etmeli ve onu merak ettirmeli veya aradığı şeyi bulduğuna emin hissettirmelidir. Aksi taktirde yüksek bir seviyede izlenme alma ihtimaliniz çok düşüktür.

Video Adının Görüntülenme Arttırmaya Etkisi

Daha fazla izlenebilmek için en önemli şeylerden biri video adı olsa da video adının önemli olduğu bir diğer konu da SEO yönetimidir. Bu videonuz hakkında Youtube’un da fikir sahibi olmasını sağlar. Videonuz adına benzer videoların altında önerilir ve yakın arama sonuçlarında kullanıcıların karşısına çıkar. Video adı koyarken hem kullanıcıların ilgisini çekebilmeli hem de konuyla ilgili en popüler kelimeleri kullanmalısınız. Popüler kelimeleri keşfetmek için https://keywordtool.io/ adresinden yararlanabilirsiniz.

youtube videolarda daha fazla görüntüleme almak

Etiket ve Açıklama Yönetimi

Youtube’da bir video yayınlamadan önce konuyla ilgili ufak bir açıklama yazmanız Google ve Youtube açısından önemlidir. İlgili konuyu Google’dan arayan kullanıcıların da videonuzu bulabilmesine olanak sağlar.

youtube görüntüleme sayısı arttırma

 

Aynı şekilde Youtube için de açıklamada kullandığınız ama video adında olmayan kelimeler videonuzun kapsamını genişletecektir. Bu da daha fazla yerde videonuzun önerilmesini sağlayacaktır.

Genel Kanal Konsepti

İzlenme almak için en önemli konulardan biri de kanalınızın bir açıklamaya ve kapak fotoğrafına sahip olmasıdır. Eğer bir kapak fotoğrafınız yoksa internetten bulduğunuz herhangi bir stok fotoğrafı kullanmanız da en azından bir fotoğraf hazırlayana kadar işinizi görecektir. Örnek olarak yine bizim kanalımıza bakabilirsiniz.

youtube izlenme sayısı hilesi var mı

Kanal konsepti gibi konularda daha fazla bilgi içeren Başarılı Bir Youtube Kanalı Nasıl Oluşturulur isimli yazımız da ilginizi çekebilir.

Youtube İzlenme Arttırma Taktikleri

Yukarıda bahsettiğimiz birkaç basit yöntemi uygulamanızın ardından gerçekten kaliteli videolarınızın tutmaması için hiçbir sebep yoktur. Youtube’da kaliteli içerikler bir şekilde kendilerini öne çıkarmayı başarıyorlar. İçeriğiniz kalitesiz veya ilgi çekici olmadığı zaman ise 27.000 aboneniz olsa bile arada izlenmeyen videolarınızın olması normaldir. 🙂 Örnek gösterelim

youtube görüntüleme arttırma taktikleri

Ayrıca sabır faktörü yeni başlayan kanallar için inanılmaz önemlidir. Şuan 300.000 küsür izlenmeye sahip olan bu videomuz ilk 10 ay boyunca 10.000 izlenmeye bile ulaşamamıştı. Sonra bir gün kanala girip baktığımda videonun bir günde 30.000’e çıktığını gördüm. Ardından zamanla yüzbinleri geçti ve en popüler videolardan biri haline geldi. İlgili videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır

Youtube kanalınız belli bir seviyeye geldikten sonra artık para kazanmanız mümkün hale gelecektir. Her ne kadar Youtube kanalları kazandığımız para çok az dese de başarılı bir kanal iyi derecede para kazanabilmektedir. Belli bir seviyeden sonra kanalınızı mesleğe dönüştürebilirsiniz. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiler bulunan bir diğer yazımıza üstteki başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Youtube İzlenme Arttırma Hilesi Var mı?

Evet bunu ücretli olarak yapan onlarca site bulunmakta ancak bunu yapmanız ne para kazanmanızı sağlar ne de kanalınızın para kazanma eşiğine ulaşmasını sağlar. Youtube genel olarak bu hileleri kullanan kullanıcıları tespit edip bu izlenmeleri geçersiz saymakta ve bazen de kanallarını kapatmaktadır. Hem ücretli olarak aldığınız izlenmeler birkaç hafta sonra silinebilecek olup tüm emeklerinizin de boşa gitmesine sebep olacaktır. Böyle bir riske girmek istiyorsanız tabi yine siz bilirsiniz. İzlenme arttırma taktiklerini uygulamak hileye başvurmaktan daha iyidir diye düşünüyorum 🙂

One thought on “Youtube İzlenme Sayısı Arttırma Yolları

  • 2 Ağustos 2019 tarihinde, saat 18:39
    Permalink

    çok teşekkürler çok faydalı bir yazı

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın