iPhone’ları Çökerten İtalyan Bayraklı Mesaj Nedir – Nasıl Önüne Geçilir

Son günlerde ortaya çıkan metin bombası yüzünden iPhone cihazların İtalya Bayrağı emojili karmaşık bir mesajın gelmesinin ardından donduğu bir süre sonra ise çöktüğü pek çok kullanıcı tarafından paylaşılan yorumlar arasında. Daha önce pek çok sefer Whatsapp’ı çökerten mesajlar ortaya çıkmış olsa da bu mesaj gerçekten telefonu çökertebilecek kadar büyük bir etki yaratıyor.

Whatsapp Çökerten Mesajı Denemiştik

Ara ara internette Whatsapp’ı donduran mesajlar ortaya çıkar. Bunlardan birini de daha önce denemeli olarak bir videomuzda da sunmuştuk ancak bu son mesaj telefonlarda denenmeyecek kadar riskli bir içeriğe sahip.

Bu konuyla ilgili bilgi verdiğimiz ve EverthingApplePro tarafından paylaşılan iPhone’un bahsettiğimiz mesaj geldikten sonra verdiği tepkileri gösteren görüntülerin de yer aldığı videomuzu aşağıda görebilirsiniz. Mesajın gelmesinin ardından telefonda pek çok düğme işlevsiz kalmakta ve kullanımı inanılmaz zorlaşmaktadır.

Mesajda İtalya Bayrağı Emojisi Olmasının Sebebi

Gelen mesaja baktığımızdaysa mesajda İtalya Bayrağı olduğunu görüyoruz. Bazı internet sitelerinde yazan haberlere göre bu mesajda İtalya emojisinin bulunmasının telefonların donmasıyla alakası olmadığı sadece araya karmaşa yaratmak için eklenmiş bir karakter olduğu belirtiliyor.

Metin Bombasıyla Çökertilmiş iPhone’u Kurtarma

Diyelim ki bu mesaj telefonumuza geldi ne yapabiliriz? Öncelikle mesajın Whatsapp’tan geldiğini varsayalım telefonumuz ilk başta donacak sonra yaptığınız her harekette daha yavaş çalışacaktır. Eğer mesajı açmadıysanız sohbete girmeden konuşmayı silmeniz telefonunuzdan kodların kalkması için yeterli olacaktır.

Metin Bombasıyla Çökertilmiş iPhone'u Kurtarma

Ancak yanlışlıkla mesajı açtınız ve telefonunuz konuşmayı silemeyecek duruma geldiyse telefonunuzu Whatsapp Web’e bağlayıp bilgisayardan bu mesajı silebilirsiniz. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda koddan eser kalmamış olup telefonunuz eskisi gibi çalışmaya devam edecektir.

Aksi bir durumda ise telefonunuzu tam anlamıyla yeniden başlatmak için yeni iPhone’larda kilit tuşuna basılı tutarken ses açma ve ses kısma tuşlarına sırayla basarak telefonunuzu açın. Eski iPhone’larda ise Home tuşu ile kilit tuşuna aynı anda basarak cihazınızı açmayı deneyin. Eğer bunların hiçbiri sorununuzu çözmek için yeterli olmazsa video açıklamasında bulunan Apple makalesini okuyun. Tamamen donmuş ve yeniden başlatmaya rağmen çalışmayan iPhone’ların nasıl açılacağı hakkında Apple tarafından yayınlanmış yönergeler bulunmaktadır ancak sayfa Türkçe değildir. Sayfanın Türkçesini sitemizde yayınladığımız zaman video açıklamasına ekleyeceğiz.

Bir Cevap Yazın