Instagram Etiketlendiğiniz Gönderileri Silme (Profilden Kaldırma)

Başkaları tarafından paylaşılan fotoğraflar her ne kadar güzel olsalar da sizinle ilgili olmayabilir. Bu durumda doğal olarak bu fotoğrafın profilinizde yer almasını istemezsiniz. Bu sebeple Instagram ayarlarında etiketlendiğiniz fotoğrafları profilinizden kaldırma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca direkt olarak bu fotoğrafları gizleyebilir ya da onayda bekletebilirsiniz.

etiketlendiğiniz fotoğrafları profilinizden kaldırma

Instagram Etiketlenen Gönderileri Profilden Kaldırma

Etiketlendiğiniz gönderileri profilinizden kaldırmak için yapmanız gerekenler sadece birkaç basit ayar değişikliğidir. Bunun için profilinizde bulunan ayarlar sekmesine gelmeniz ve gizlilik ayarlarına girmeniz gerekmektedir.

Instagram Etiketlenen Gönderileri Profilden Kaldırma

Ardından “etiketler” bölümüne tıklayarak alttaki görselde bulunan sayfaya gelebilirsiniz.

Instagram etiketlenen fotoğrafları Geri Getirme

Bu sayfada hangi etiketlerin profilinizde yer alacağını seçme imkanınız bulunmaktadır. İsterseniz etiketlendiğim gönderileri herkes görsün diyerek hiçbir ayarı değiştirmeyebilirsiniz.

Instagram Etiketlenen Fotoğraflardan İstenilenlerin Profilde Görünmesini Seçme

Instagram Etiketlenen Fotoğraflardan İstenilenlerin Profilde Görünmesini Seçme

Yukarıda bahsettiğimiz ayarlara geldiğiniz zaman en aşağıda bulunan “etiketleri manuel olarak ayarla” seçeneğini aktif ederseniz hangi gönderinin profilinizde duracağına siz karar verebilirsiniz ve yeni gönderiler için de size bir bildirim gelir.

Instagram Etiketlenen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram Etiketlenen Fotoğrafları Geri Getirme

Eğer bu ayarları yaptıktan sonra eski haline çevirmek isterseniz tek yapmanız gereken aynı ayarlara gelip profilimde “herkes”in etiketlediği gönderiler görünsün seçeneğini aktif edebilirsiniz. Gizlenmiş etiketler kaldırılmış olacaktır.

Daha Fazla Instagram İpucu

Instagram‘da hayat kurtaran onlarca farklı özelliği öğrenmek için de yukarıdaki videomuzu izleyebilirsiniz. Ardından Instagram kullanırken etiket yöntemi gibi bilmediğiniz onlarca yeni bilgi edineceksiniz.

Bir Cevap Yazın