Kendinizi Geliştirmek İçin 12 Online Eğitim Sitesi

Her türlü konu hakkında kendinizi geliştirmek, ya da bu konular hakkında online eğitimler vermek istiyorsanız artık internet sizin için bir sınıf görevi de görebilmektedir. Bunun için derlediğimiz sitelere göz atarak fikir edinebilirsiniz. Online eğitim siteleri genellikle yazılım ve teknoloji işlerle birleştirilse de günümüzde internetten verilebilecek eğitim türünün sınırı bulunmamaktadır.

kisisel-gelisim-icin-kullanabileceginiz-siteler

1- İstanbul Boğaziçi Enstitüsü

Türkiye’de nitelikli eğitimi tabana yaymak için kurulan online eğitim platformudur. Platformda hukuktan psikolojiye sağlıktan mesleki gelişime kadar birçok alanda ücretli ve ücretsiz eğitim verilir. Eğitim bitiminde öğrenciler sınavı geçtikleri takdirde sertifika kazanır. Boğaziçi Enstitüsünde öğrencilere verilen sertifikalar uluslararası alanda geçerlidir ve üniversite onaylıdır. Bu sertifikaları edinen kişiler, iş dünyasında rakiplerine göre bir adım önde olurlar.

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü

2- Udemy

Dünyanın en popüler eğitim sitesi olan Udemy üzerinde aklınıza gelebilecek her türlü konuda eğitimler bulunmaktadır. Türlerine göre eğitimlerde aşama aşama ilerleyebilir ve alanınızda daha profesyonel hale gelebilirsiniz. Udemy kurslarının sonunda eğitmen onaylı elektronik sertifikalar da verilmektedir.

Siteye gitmek için tıklayınız.

Udemy Eğitim Platformu

3- Alison

Daha çok iş hayatı üzerine kurslar, sertifikalar edinmek istiyorsanız Alison sitesi tam size göre…

Siteye gitmek için tıklayınız.

alison iş hayatı eğitimleri

4- Curious

Genelde sitelerde kurslara ayrı ayrı para öderken, bu sitede sadece sitede kursları görmek için para ödüyorsunuz. Tabi ki bu sitede de her konu için kurslar düzenlenmiştir.

Siteye gitmek için tıklayınız.

curious sertifikalı eğitimler

5- Coursera

Yüzlerce firma ve üniversite ile anlaşması bulunan Coursera sitesi, Google, IBM, Intel, Amazon vb. gibi başlıca firmaları da arasında bulundurmaktadır.

Siteye gitmek için tıklayınız.

üniversite onaylı eğitim sertifikası coursera

6- Khan Academy

Khan Academy sitesinin en güzel yanı, kurslarını ücretsiz bir şekilde insanlarla paylaşıyor olmasıdır. Daha çok ön plana çıkan konularda öğrencilerin okul hayatlarındaki ders konularının kursları yer almaktadır.

Siteye gitmek için tıklayınız.

ücretsiz sertifika eğitimleri khan academy

7- Elements of AI

Machine Learning gibi başlıca büyük konuların kursları da bulunan Elements of AI sitesi, yazılım öğrenmek isteyen insanlar için çok büyük hizmet vermektedir.

Siteye gitmek için tıklayınız.

yapay zeka öğrenmesi elements of ai

8- EDX

Başlıca Harvard, Massachusetts Institute of Technology vb. gibi bir çok üniversite ile anlaşmalı bulunan Edx sitesi, kurslarını ücretsiz olarak insanlara sunmaktadır.

Siteye gitmek için tıklayınız.

edx eğitim

9- Bilgeİş

Bilgeİş sitesi ODTÜ’de görev yapan öğretim görevlilerinin kararıyla kurulmuş bir platformdur. Kurs sonunda sınavları geçerek ODTÜ onaylı sertifikalar veren bu platform bir çok dalda kurs hizmeti vermektedir.

Siteye gitmek için tıklayınız.

bilgeiş ODTÜ üniversitesi onaylı sertifikalar

10- İstanbul İşletme Enstitüsü

100 den fazla eğitimi ve 2 milyonu aşkın öğrencisi bulunan bu platformda kurs sonunda olacağınız sınav sonrası başarılı olursanız onaylı resmi sertifika ile gelişiminize katkı sağlıyorsunuz.

Siteye gitmek için tıklayınız.

İstanbul İşletme Enstitüsü

11- Udacity

Daha çok Data Mining (Veri Madenciliği) gibi konularda ön plana çıkmasıyla bilinen Udacity sitesinin Google, IBM, Amazon gibi başlıca firmalarla da anlaşması bulunmaktadır.

Siteye gitmek için tıklayınız.

Udacity Google onaylı sertifika

12- Future Learn

Yaklaşık 6 dilde eğitim veren bu platform, Oxford, Unesco vb. gibi bir çok büyük kuruluş ile anlaşması bulunmaktadır.

Siteye gitmek için tıklayınız.

Future Learn yabancı dilde online eğitim

13- Master Class

Gordon Ramsay, Timbaland, Stephen Curry gibi bir çok ünlü öğretmeni olan bu platform, kurslara teker teker para ödemek yerine kayıt olduğunuzda sizden 180$ talep etmektedir.

Siteye gitmek için tıklayınız.

masterclass üniversite okumadan kendini geliştirme

2 thoughts on “Kendinizi Geliştirmek İçin 12 Online Eğitim Sitesi

Bir Cevap Yazın