Lucid Air, Tesla’nın Rakibi Oluyor

Lucid Air, menzili ve diğer özellikleri ile Tesla’dan daha iyi olduğu iddia ediliyor. Lucid Air modeli 1.080 beygir güç üretebilen 2 adet elektrikli motor ile karşımıza çıkıyor. Lucid Air optik, radar, ultrasonik ve LIDAR sensörlerinin de yer aldığı 32 ayrı sensörden oluşmaktadır. 113 kw batarya kapasitesine sahiptir ve bu sayede 832 km menzil yapabileceği belirtilmektedir.

350 km maksimum hız, Dream Drive Sistemi

 Güçlü motorları sayesinde 2.5 saniye 0-100 hızlanma süresine sahip olan modelin son hızı ise 350 km/s olarak belirlenmiş. 4 çeker bir araç olan Lucid Air, havalı süspansiyon sistemine sahiptir. Dream Drive isimli bir sürüş sistemine sahiptir, bu sistem sayesinde araç sürücülerine 2.ve 3. seviyede yarı otomatik sürüş kolaylığı sağlamaktadır.

Yollar Onun İçin Problem Değil

Lucid Air’in diğer araçlardan ayıran en önemli özelliği ise tek şarjda gidebildiği maksimum mesafe, tek şarjda 832 km yol katedebiliyor. Tesla’nın en uzun mesafeli olan aracı Model S Long Range Plus ise 646 km menzile sahip olmaktadır. Lucid Air 133 kw olan yüksek kapasiteli bataryaya sahip olmasına ek olarak, otomobiller içinde en hızlı şarj sistemine sahip model olarak alanında en iyi olmaktadır. 900 V elektrik birimi sayesinde, her dakika yaklaşık 32 km menzil kazanç sağlıyor.

Fiyatı dudak uçuklatıyor

80.000 dolar‘dan başlayan fiyatı ile satılacak olan model birçok kullanıcı tarafından fiyatı ile göze çarpmayı başardı. Lucid Air, Lucid Air Dream, Lucid Air Touring ve Lucid Air Grand Touring isimleriyle 4 farklı versiyonda üretimi başlayacak olan otomobil kullanıcılarına 4 farklı alternatif ile buluşacak. Touring modeli, 612 bhp’ye, 406 mil aralığına ve liste fiyatının 87.500 dolardan başlarken; Grand Touring modeli ise 789 bhp’ye ve 131.500 dolara mal oluyor

Bir Cevap Yazın