Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme (Telefondan)

Dünyanın en popüler mikroblog ağı olan ve her türlü habere ve gündeme ulaşmak için kullanılan Twitter üzerinde farklı nedenlerden dolayı kullanıcılar Twitter hesaplarını silmek istebiliyorlar. Artık Twitter hesabınızı kullanmak istemiyorsanız hesabınızı kapatmayı deneyebilirsiniz. Twitter üzerinde bunu yapmak diğer ağlara göre çok daha kolaydır. Ancak öncelikle Twitter‘a tarayıcıdan giriş yapmalı ve Twitter hesabınızı silmek hakkındaki tüm uyarıları okumalısınız. Daha fazlası için Twitter Hesap Silme sayfasına göz atın.

Twitter Hesabınızı Silmeden Önce

Twitter hesap silme işlemi kalıcı olarak hesabınızı silmeyi sağlar ve bir daha geri dönüşü mümkün değildir. Ancak hesabınızı silmeden önce hesabınıza ait tüm verileri yerel depolama alanınıza indirip saklayabilirsiniz. Bu durumda tweetleriniz ve medya içerikleriniz cihazınızın hafızasında saklanabilecek olup onlara sadece siz ulaşabileceksiniz. Bunun için Twitter verilerini indirme sayfasına giriş yapmalısınız. Şifrenizi girmenizin ardından sayfanın en altında bu bölüm gelecektir.

twitter hesap verilerini indirme 2018

Twitter Hesap Silme Linki Telefondan 2018

Verilerinizi indirdikten sonra (istemiyosanız es geçebilirsiniz) hesabınızı silmek için Twitter hesap silme sayfasına giriş yapmalısınız. Telefondan giriş yaptığınız için Android ya da iOS fark etmeksizin karşınıza bu sayfa gelecektir.

Twitter hesabı telefondan kalıcı olarak nasıl silinir

Sayfanın sonunda bulunan Devre Dışı Bırak butonu Twitter hesap silme işleminin başlaması için yeterlidir. Twitter hesabınızın kapatılması için 30 gün boyunca giriş yapmamanız gerekmektedir. Ardından zaten hesabınıza giriş imkanınız sonsuza dek kaldırılmış olacaktır. Her ne kadar 30 günlük bir bekleme süresi olsa da bu bağlantıya tıklayarak hesabı devre dışı bırak demenizin ardından paylaşımlarınız ve profiliniz artık hiçbir yerde görünmez hale gelecektir. Yani diğer kullanıcılara göre hesabınız çoktan kapatılmış görüncektir.

Kapatılan Twitter Hesabını Geri Açmak

Eğer hesabınızı 30 günlük süre dolduktan sonra tekrar açmak isterseniz maalesef bu imkanınızı kaybetmiş olacaksınız. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey yeni bir Twitter hesabı oluşturmak ya da Twitter kullanmaktan vazgeçmek olacaktır. Ancak yeni hesabınızda kapatılan hesabınızın kullanıcı adını kullanmanız maalesef ki mümkün olmayacaktır.

Silmeden Önce Twitter Kullanıcı Adını Değiştirmek

Kullanıcı adınızı sonradan geri alabilmek isterseniz hesabınızı kapatmadan önce kapattığınız hesabın kullanıcı adını değiştirmeniz gerekmektedir. Bunun için https://twitter.com/settings/account adresine gidip en üstte bulunan kullanıcı adını düzenle seçeneğine tıklamalısınız. Çünkü telefondan twitter hesap silme işlemi geri dönüşü olmayan bir işlemdir.

twitter kullanıcı adı değiştirme

Bu kararınızı iyi düşünüp değerlendirmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Dilerseniz hesabınızı kapatmak yerine dondurmayı da tercih edebilirsiniz. Telefondan Kalıcı olarak Twitter hesabı silme işlemi maalesef ki sonradan yaşanılan pişmanlıklara karşı bir çözüm sağlamamaktadır.

Bir Cevap Yazın