Instagram’a Gönderileri Kurtarma Özelliği Geldi

Ülkemiz ve dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram çeşitli nedenlerle silinmiş gönderilerinizi 30 gün süreyle kurtarmanızı sağlayan yeni bir özellik geldi. Bu özellik, hesabımıza başka birileri tarafından erişim sağlandığında kurtarıcı bir rol oynayabiliyor. Instagram, kullanıcılarının beğenisini arttıracak ve içerik anlamında da kendine yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Bu özelliği Yakın zaman önce silinenler” adlandırıyor.

Instagram Yeni Özelliği

Uygulamada,30 gün öncesine kadar silinen gönderi, hikaye gibi paylaşımlar kurtarılabilecek. Bu özelliğin getirilmesinin ardındaki en büyük nedenin hack saldırıları olduğunu açıklayan Instagram kullanıcı kendi rızasıyla silmiş olsa da  30 gün boyunca kayıtlı olarak kalmaya devam edecek. Kullanıcılar eğer gönderilerini kalıcı olarak silmek isterlerse kısa mesaj veya e-posta ile hesap sahibi olduklarını onaylamak durumunda kalacaklar. Eğer hesabınız çalınıp, birisi sizin bütün gönderilerinizi silerse, 30 gün içerisinde geri ulaşabileceksiniz.

Özellik Hikayelere Etki Etmiyor

Özellik Hikayelere Etki Etmiyor

Silinen öğeler klasörde 30 gün kalacak olsa da Hikayeler bu özellikten yararlanamayacak. Normalde de 24 saat boyunca görünür olan hikaye paylaşımları, silindikten sonra kalıcı olarak gitmeden önce 30 gün yerine 24 saat boyunca klasörde yer alıyor.

Klasöre Ulaşma Yöntemi

Klasöre Ulaşma Yöntemi

Bu özellik, yakın zamanda tüm instagram kullanıcılarına gelecektir. Daha önceden sildiğiniz gönderilere ulaşmak için sırasıyla, Ayarlar > Hesap > Son Silinmiş’e tıklamanız yeterli olacaktır. Bu özelliğin gelmesinde hack saldırıları en önemli sebep gibi gözükse de kullanıcının kararsız kalıp sildiği gönderileri tekrardan getirmek için ve güncelleme yaparken giden gönderilerimizin geri gelmesini sağlaması amacıyla çok yararlı bir özellik olarak dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın