Instagram’ın Uygulamasına Ekleyeceği Bazı Özellikler Ortaya Çıktı

Instagram en çok kullanın sosyal medya uygulaması haline gelmiş olmasının yanı sıra bu özelliğini korumak için sürekli olarak kendini yenilemeye devam ediyor. Bu sefer de ortaya çıkan özellikler Instagram’ın kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için getirdiği yeniliklerle dolu. Instagram’a yakın zamanda eklenen Reels için yapılan yenilikler de bu güncellemelerden biri. Güncellemenin ne zaman yayına alınacağı kesin değil ancak özellikler çoktan ortaya çıkmış durumda.

Instagram’da Grup Hikayeleri Özelliği

Instagram'da Grup Hikayeleri Özelliği

Instagram’a eklenecek grup hikayeleri özelliği sayesinde istediğiniz kişilere özel hikayeler paylaşabileceksiniz. Kısaca özellik hakkında detay vermek gerekirse yakın arkadaşlar özelliğinin başka şekillerde de kullanılabileceğini düşünebiliriz.

Otomatik Kaydırılan Reels Videoları

Bu özellikle birlikte Instagram’a eklenen Reels videolarında kullanıcıların yaptığı bir ayar ile tıpkı keşfet videolarında olduğu gibi reels videolarının da otomatik olarak aşağı kayması mümkün hale geliyor. Bu sayede bir video bittikten sonra diğer videoya geçmek için ekrana dokunmak gerekmeyecek.

Direkt Mesajlarda Son Kullanılan Çıkartmaları Listeleme Özelliği

Direkt Mesajlarda Çıkartma Kullanma Özelliği

Bu özellik çok ufak bir detay ancak yeni güncellemenin içerisinde yer alıyor. Artık DM kısmında son kullandığınız GIF ve çıkartmaları da listeleyen bir bölüm bulunacak.

Instagram Hakkındaki Önemli Detaylar

Bu güncelleme özellikleri yeterli gelmediyse Instagram kullanımınızı baştan aşağı değiştirebilecek 10 adet özellikten bahsettiğimiz videomuza göz atarak daha önceden bulunan ama çoğunluğun bilmediği özellikleri keşfedebilirsiniz.

One thought on “Instagram’ın Uygulamasına Ekleyeceği Bazı Özellikler Ortaya Çıktı

Bir Cevap Yazın