Instagram’da Uzun Videolar Nasıl Paylaşılır (1 Saate Kadar)

Instagram’da normal şartlarda paylaşabileceğiniz maksimum video süresini bir dakika ile sınırlı tutuyorken IGTV kullandığımızda bu süreyi 15 dakikaya kadar uzatabilmemiz mümkün. Ancak pek çok kullanıcının bilmediği bir özellikse Instagram’da çok daha uzun videolar paylaşmanın kolay ve kesin bir yolu olduğu. Belki her gün kullanılacak bir özellik değil ancak kesinlikle Instagram’da içerik üreticilerinin bilmesi gereken bir özellik diyebiliriz.

Instagram’da En Fazla Kaç Dakikalık Videolar Paylaşılabiliyor?

Instagram'da En Fazla Kaç Dakikalık Videolar Paylaşılabiliyor?

Normal Instagram uygulamasıyla paylaşabileceğiniz maksimum uzunluktaki videolar 1 dakika uzunluğunda olabilir. Instagram’da IGTV uygulamasını kullanarak paylaşabileceğiniz maksimum uzunluk 15 dakika iken Instagram’ı bilgisayardan kullandığınızda 1 saat uzunluğundaki videoları yüklemeniz mümkün olmaktadır. Bilgisayardan IGTV videolarının nasıl yüklendiğine hızlıca göz atalım.

15 Dakikadan Uzun Instagram Videoları Nasıl Yüklenir?

Bilgisayarda yükleme yapmak için tarayıcınızdan Instagram’a giriş yapıp instagram.com/tv/upload adresine tıklamalısınız. Karşınıza böyle bir sayfa gelecek olup işaretlediğimiz kısma yüklemek istediğiniz videoyu sürüklemeniz işlemin başlaması için yeterlidir. Ekran görüntüsünde bir saate kadar yükleme yapılmasına imkan sağlandığı da belirtilmiştir.

IGTV Videoları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Yükleyeceğiniz videonun en boy oranı 16:9 veya 9:16 olmalı.
  • IGTV videoları minimum 720 piksel çözünürlükte olmalı.
  • 10 dakikadan kısa videolar maksimum 650 MB boyutunda olmalı.
  • 60 dakikaya kadar uzun videolar maksimum 3,6 GB büyüklüğünde olmalı.

Instagram’la İlgili Daha Fazla Bilinmeyen Özellik

Instagram’a yüklenebilecek maksimum uzunluktaki video sınırının bir saat olduğunu öğrendiniz. Bunun gibi herkesin bilmediği ama uygulama üzerinde bulunan diğer Instagram özellikleri için videomuzu izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın