İnstagram Fake Hesap Açanı Bulma

İnstagram üzerinde istenmeyen bir davranış olsa da bazı kullanıcılar fake hesap açarak diğer kullanıcılara rahatsızlık verebiliyorlar. Bu durumda sizi rahatsız eden kullanıcının kim olduğunu bulmak isteyebilirsiniz. Peki İnstagram adresinin kime ait olduğunu bulabilir miyiz?

instagram fake hesap mailini bulma sorgulama

İnstagram Fake Hesap Sorgulama Sahibini Görme


İnstagram üzerinde diğer kullanıcıların bilgilerini görmeniz normal şartlarda mümkün değildir. Paylaşılan bilgiler sunucularda gizli tutulmakta olup ancak o kişinin kılığına bürünerek onun hakkında küçük bir bilgi edinebilirsiniz. Bunun için giriş yapma sayfasında bulunan şifremi unuttum seçeneğine tıklamalı ve o kişinin kullanıcı adını yazmalısınız.

instagram fake hesap açanı bulma

Ardından size şifre yenileme bağlantısı bu adrese gönderilmiştir şeklinde bir bilgi çubuğu gelecektir. Ancak bu bilgi tam olarak mail adresini söylememektedir. Ayrıca fake hesap açan bir kişi muhtemelen maili de sahte bir isimle açmıştır.

Bu yüzden İnstagram hesabının mail adresini öğrenme bu konuda bir ilerleme kat etmenizi maalesef ki sağlayamayacaktır. Eğer kimin açtığını öğrenmek istediğiniz sahte hesap sizi taklit ediyorsa bu durumda yapmanız gereken bu formu doldurarak İnstagram ile iletişime geçmektir. Benim Adıma Sahte İnstagram Hesabı Açılmış diye belirtmeniz yeterli olacaktır.

instagram fake hesap sorgulama

Bu formu doldurmanızın ardından bir süre sonra taklit hesap kapatılacaktır ancak hiçbir şekilde size bu hesabı açan kişinin kim olduğunu öğrenmenizi sağlayacak türden bir bilgi verilmez.

Bir Hesabın Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır

Pek çok sahte hesap dışarıdan bakıldığında bunu belli etmeyebilir. Paylaşımlarının tarihleri, takip ettikleri her ne kadar bu konu hakkında size fikir verse de kesin sonuçlar vermeyebilir. Bu yüzden bu kişinin fotoğraflarından bazılarını internette arayabilirsiniz.

Bu sayede fotoğrafı paylaşan başka profilleri de görecek ve başkasının fotoğrafını kullanan hesapları anlayabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın