Xiaomi Redmi Note 8 Hala Alınır mı? Teknik Özellikler ve İnceleme

Xiaomi’nin son zamanlarda en popüler telefonlarından biri olan Redmi Note 8 modeli hakkında en çok sorulan soruları derledik ve telefonu iki hafta boyunca kullanarak ufak bir inceleme yaptık. Telefonun en çok öne çıkan özelliklerinden birincisi dört kameralı eşsiz fotoğraf performansı bir diğeri ise sağladığı fiyat/performans oranı oluyor.

Xiaomi Redmi Note 8 Teknik Özellikleri

Şu an piyasada 2.290₺ fiyatıyla bulunan Redmi Note 8’in teknik özellikleri şu şekilde;

  • Ön (Selfie) Kamera 13 MP
  • Dahili Hafıza 64 GB
  • RAM Kapasitesi 4 GB
  • Pil Gücü 4000 mAh
  • Ekran Boyutu 6,3 inç
  • Kamera Çözünürlüğü 48 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP
  • İşlemci Kapasitesi 2,0 GHz Quad Core + 1,8 GHz Quad Core

Telefonun teknik özellikleri, tasarımı ve kullanımını ayrıntılı olarak incelediğimiz videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

Redmi Note 8 Kutu Açılımı ve İçeriği

Telefonun kutusunu açtığımız zaman bizi telefonla birlikte bir şarj adaptörü, şarj kablosu, telefon kılıfı ve kullanım kılavuzu karşılıyor. Bunların içinde şarj kablosunun Typce-C girişli olduğunu ve adaptörün de Quick Charge (Hızlı Şarj) özellikli olduğunu ve 5V=2A güce sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi Redmi Note 8 Kutusunda Kulaklık Var mı?

Telefon hakkında en olumsuz detaylardan birisi ise kutusundan kulaklık çıkmaması. Kutuya kılıf bile ekleyen Xiaomi‘nin kulaklığı eklememiş olması hanesine bir eksi olarak yazılıyor.

Redmi Note 8 Kamera Özellikleri

Xiaomi, Redmi Note 8 için onlarca mod belirlemiş olmasına rağmen içlerinde en dikkat çekici olan üç mod bulunmaktadır. Bunlardan biri 48 MP kamera ile alınan çekim, diğeri dört kamera özelliğinin kullanıldığı geniş açı modu ve son olarak da normal kamera modu. Bu üç modla alınmış üç farklı fotoğrafı aşağıda bulabilirsiniz.

Redmi Note 8 Hala Alınır mı?

Xiaomi’nin bu modelinde Android 11 desteği geleceğini açıklaması da en önemli detay olmak üzere Redmi Note 8’in hala uzun bir ömrünün olduğunu söylemek zor olmuyor. Bu özellikler ve fiyat olarak kıyaslandığındaysa Redmi Note 8’in hala alınmaması için hiçbir sebep bulunmuyor.

Xiaomi Redmi Note 8 Suya Dayanıklı mı?

Redmi Note 8 hakkında en merak edilen detaylardan biri de suya dayanıklı olup olmadığıdır. Redmi Note 8 ter ve düşük seviyede suya dayanıklı olmasına karşın su dolu bir kaba girdiğinde bile sorun yaşayacak bir yapıya sahiptir. Bu sebeple pek de suya dayanıklı olduğunu söyleyemeyiz.

Redmi Note 8 Kızılötesi Var mı?

Evet, Redmi Note 8’in üstünde bulunan kızılötesi alıcılar sayesinde başta televizyonlar olmak üzere her türlü elektronik aleti yönetmek mümkün hale geliyor.

Bir Cevap Yazın