Casper Via P3 İncelemesi

Henüz yeni çıkmış olmasına rağmen pek çok kullanıcının ilgisini üstüne çekmeyi başarmış olan cep telefonu Casper VİA P3‘ün inceleme videosu ve teknik bilgileriyle birlikte gerçekten hak ettiği değer görüp görmediğini inceleyeceğiz. Casper VIA P3 rakiplerine göre yerli bir markanın ürünü olarak karşımıza gelmektedir.

Casper VIA P3 Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Casper VIA P3 Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Bu telefonun kendine ait özelliklerine kısaca göz attığımızda 8 çekirdekli Mediatek Helio P60 işlemciyle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yapay zekaya sahip bu işlemciyi diğer popüler modellerle kıyasladığımızda fiyat/performans oranını sağladığını görebiliriz. Bu noktada kıyaslama için seçilen işlemciler Snapdragon 450 ve HiSilicon Kirin 710 olarak seçilmiş. Helio P60’ın bu işlemcilere göre ne kadar daha verimli olduğunu aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

casper via p60 işlemci farkı

Telefona ait diğer teknik özelliklere bakıldığında 3 gb rom ile geldiğini ve 32 gb hafızaya sahip olduğunu görüyoruz. Hafıza günümüz şartlarına baktığımızda olması gereken en alt seviyede tutulmuş olmasına karşın orta segment bir telefon için yeterlidir. Telefonunun fiyatı ise 1599 tl olarak duyurulmuştur.

Casper Via P3 Batarya Ömrü

Telefonun uzun kullanım batarya ömrünü henüz test etme imkanı bulamasak da 10 dakikalık bir oyun oynayarak ve yine 10 dakikalık bir video izleyerek şarjının ne kadar gittiğini, bataryasının ise ne kadar ısındığını aşağıdaki videomuzda test ettik. Batarya kapasitesi 3000 mAh olup konuşma süresi 22 saat olarak belirtilmiştir.

Telefona ait diğer önemli özellikler ise parmak okuyucu sensöre sahip olması, 4.5G desteği bulunması, T çentikli ekranla gelmesi ve %79 ekran çerçeve oranına sahip olmasıdır.

Casper VIA p3 Kamera Kalitesi

Bir diğer önemli ayrıntı olarak telefonun kameraları yapay zekalı bir sistemle gelmekte olup 13 MP çözünürlüğe sahiptir. Videomuzda yine örnek kamera görüntüleri bulunmakta olup Casper VIA P3 kamerasıyla çekilmiş bir gece görüntüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

yapay zekalı kamera nedir

Yapay Zekalı Kamera Nedir

Telefonun arkasında bulunan çift kameranın birinin yakına birinin uzağa odaklanmasını sağlayarak gerçek bir portre modunda çekime imkan veren teknoloji yapay zekalı kamera teknolojisi olarak adlandırılır. Bunun yanı sıra bazı kusurları gidermek gibi yetenekleri de bulunan yapay zekalı Casper VIA P3 kamerasıyla çekilmiş örnek bir görseli aşağıda bulabilirsiniz.

casper via p3 kamera kalitesi

Casper VIA P3 Alınır mı?

Bir telefonun alınıp alınmayacağı her ne kadar kullanıcılar tarafından belirleniyor olsa da fiyat performans kelimesini gayet güzel karşılayan Casper VIA P3 telefon tavsiyesi listesine girmeyi haketmektedir.

Telefonu satın almak ve daha fazla ayrıntısını incelemek için; https://www.casper.com.tr/casper-via-p3

One thought on “Casper Via P3 İncelemesi

  • 8 Ocak 2020 tarihinde, saat 15:00
    Permalink

    Fiyatına göre iyi sayılabilecek bir telefon ama biraz daha ekleyerek çok daha iyi telefonlar alınabilir

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın