Huawei Mate 10 Lite İnceleme – Yorum – Fiyat – Özellikler

Son zamanlarda telefon piyasasında hakimiyet sağlayan Huawei’nin Mate 10 Lite isimli modeli hakkında analiz ve fiyat performans karşılaştırması yapacağız. Ürün hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için derlenmiş yorumlar ve özellikler hakkında değerlendirmeler bu sayfada yer almaktadır.

huawei mate 10 lite yorum nasıl

Huawei Mate 10 Lite Özellikleri ve Yorumlar

Öncelikle telefona ait en önemli donanımsal özelliklerin yer aldığı tabloya bir göz atalım.

İşlemci Kapasitesi 2,36 GHz Quad Core + 1,7 GHz Quad Core

Quad, 4’lü çekirdek anlamına gelmektedir. Bu da telefonda 8 çekirdek bulunduğunu gösterir. Bu durumda telefonun güçlü bir işlemciye sahip olduğunu görüyoruz.

İşletim Sistemi Android 7.0 (Nougat)

Şuan çıkan bir telefonun Android 7.0 sistemiyle gelmesi güzel olmazdı ancak Mate 10 Lite çıktığı döneme göre en iyi işletim sistemiyle çıkmış olup Android 8.0 sürümüne güncellenebilmektedir.

huawei mate 10 alınır mı fiyat

Ekran Çözünürlüğü 1080 x 2160

Ürün gayet kaliteli bir ekran çözünürlüğüne sahiptir.

Ön (Selfie) Kamera 13 MP + 2 MP

Kameralar ne kadar güçlü olsalar da bu konuda yorum yapmak için telefonla çekilmiş birkaç fotoğraf görmek gerekmektedir.

huawei mate 10 inceleme

RAM Kapasitesi 4 GB RAM

Bu güce sahip bir telefonun 8 GB RAM’e sahip olması daha iyi olabilirdi. Bu konuda bizi biraz hayal kırıklığına uğrattı diyebiliriz.

Pil Gücü 3240 mAh

Telefonun ekran çözünürlüğü gibi etkenleri göz önünde bulundurduğumuzda olması gereken seviyede bir batarya boyutuna sahiptir ancak şarj edilmesi normal cihazlara göre biraz daha uzun sürebilir.

Huawei Mate 10 Lite Fiyatı

Ürünün internet üzerindeki ortalama fiyatı 1850 lira civarındadır. Fiyat performans değerlendirmesi yaptığımızda gayet uygun bir fiyat olduğunu söyleyebiliriz. Huawei Mate 10 Lite İnceleme konusunda herhangi bir konuya takılırsanız gönül rahatlığıyla yorumlardan (mobil sitemizde yorum yapma özelliği bulunmamaktadır.) bize sorabilirsiniz. Bir gün içerisinde yanıt vereceğimize emin olabilirsiniz.

One thought on “Huawei Mate 10 Lite İnceleme – Yorum – Fiyat – Özellikler

  • 12 Temmuz 2018 tarihinde, saat 08:44
    Permalink

    Gayet güçlü bir telefona benziyor.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın