Whatsapp Herkesten Sil Seçeneği Çıkmıyor

Whatsapp’a geçtiğimiz yıllarda gelen gönderilen mesajı “herkesten silme” özelliği pek çok kullanıcı için hayat kurtaran bir özelliğe dönüştü. Ancak bu özellik can sıkıcı bir sorunu da beraberinde getirdi. Mesajlarını silmeye çalışan kullanıcılar her zaman mesajı herkesten silme özelliğini bulamıyorlar ve Whatsapp herkesten sil olmuyor, whatsapp herkesten sil seçeneği yok gibi sorular soruyorlar.

Whatsapp Herkesten Sil Seçeneği Neden Çıkmıyor

Whatsapp Herkesten Sil Seçeneği Neden Çıkmıyor

Bu sorunların temel sebebi hem fotoğraf hem mesaj fark etmeksizin mesajı herkesten silmenin süresi bulunmasıdır. Gönderdiğiniz mesajı belli bir süreden sonra geri almak istediğinizde maalesef ki sadece benden sil seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu sebeple mesajlarınızı karşı taraftan silmek için bu süreye dikkat etmeniz gerekmektedir.

mesajlarınızı karşı taraftan silmek ve herkesten sil süresi

Whatsapp Herkesten Sil Süresi

Gönderdiğiniz bir mesajı geri almak istediğinizde mesajın gönderim saatinden itibaren 1 saat 8 dakika geçmemiş olmalıdır. Eğer bu süre geçtiyse maalesef ki gönderdiğiniz mesajı geri almanız imkansızdır.

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Görmek Mümkün Mü?

Evet, gönderilmiş olan mesajlar geri alınmadan önce bildirim olarak göründüğü için silinen mesajları görebilirsiniz ancak bunun için önceden bir bildirim kaydedici uygulaması kurmuş olmanız gerekmektedir. Aşağıdaki videomuzdan nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Ayrıca bildirim kaydedici uygulaması telefonda kurulu değilken daha önce gelmiş bildirimleri göremeyeceği için bu uygulama kurulmadan önce gönderilip geri alınmış mesajların görülebilmesi maalesef ki mümkün değildir. Konu hakkında daha geniş bilgi içeren Whatsapp Geri Alınan Mesajı Görme isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın