iPhone 11 Neler Getirdi Ne Kadar Güçlü

iPhone 11’in Türkiye’ye gelmeden önce getirdiği yeniliklere göz attık ve bazı farklılıklarına özelliklerine değinmek istedik. Çünkü iPhone 11 daha önceki iPhone’larda olmayan güçte bir suya dayanıklılık ve hızlı şarj özelliğine sahip. Apple yeni iPhone 11 modelinin uygun şarj cihazları kullanıldığı zaman sadece yarım saat içerisinde %50’den daha fazla şarj edilebileceğini söylüyor.

AR Teknolojisiyle iPhone’u Evinizde İnceleyin

Ar teknolojisi bir çeşit sanal gerçeklik türüdür. Tam açılımı arttırılmış gerçeklik olan bu teknoloji sayesinde iPhone 11’i istediğiniz yerde gerçekten bulunuyormuş gibi görebilirsiniz. Siz de denemek için iPhone 11’in Apple sayfasına göz atabilirsiniz.

Her sene olduğu gibi bu sene de Eylül ayında tanıtılan iPhone modeli hakkında teknik özelliklerini ve yeni getirdiği teknolojileri inceledik.

iPhone 11 modeli diğer telefonlardan farklı olarak 18 Watt şarj cihazı kullanılarak sadece yarım saat içerisinde %50 şarja ulaşabilen bir bataryaya sahip ancak bu batarya tıpkı kablosuz kulaklıklar gibi kutu içerisinden çıkmıyor ve ayrı olarak satın alınması gerekiyor.

Önemli bir özellik olarak da henüz Türkiye’de bulunmayan elektronik Sim özelliği sayesinde çift sim kartıyla kullanılabilmesi mümkün olan iPhone 11’in 2020 yılında bu özelliği Türkiye’de de kullanabilmesi bekleniyor.

Bir sıralar çok popüler olan suya dayanıklılık özelliği iPhone 11’de çok gelişmiş bir şekilde tekrar karşımıza çıkıyor. Bu model 30 dakikaya kadar 2 metre derinlikte suyun altında kaldığında sudan etkilenmiyor. Bu süre XR modelinin neredeyse iki katı kadar daha uzun.

iphone 11 suya dayanıklı

Ancak iPhone 11’in hala LCD ekran kullanıyor olmasını bir eksi özellik olarak sayabiliriz.

Buna karşın sahip olduğu A13 işlemci epey güçlü olup fiyatına göre beklenen bir donanımdır.

Son olarak da biraz hayal olabilir ama Apple’ın şimdiden telefonuna 5G özelliğini eklemesini beklerdik. Bu sayede şebekeler 5G özelliğine sahip olduğunda direkt olarak son teknolojiyle internete bağlanmak mümkün olabilirdi. Bu özelliklerin yanı sıra iPhone 11’in Türkiye’de 10.000 lirayı bile epey aşacak fiyatlarda satışa sunulacağını tahmin ediyoruz.

One thought on “iPhone 11 Neler Getirdi Ne Kadar Güçlü

Bir Cevap Yazın