Apple’dan Şok Karar: iPhone’un Adı Değişiyor

Son zamanlarda adını çok sık duymaya başladığımız Apple yeni model iPhone’ları ile tekrar gündeme geliyor. Her yıl yaptığı düzenini bozarak bu yıl yeni modellerini daha erken çıkarması beklenen Apple bu modellerin adını eski iPhone‘lar gibi yapmayıp değiştirecek deniliyor.

yeni iphone geliyor iphoneun adı değişiyor

iPhone X mi 10 mu?

Bu konuda en büyük etken son çıkan modelin iPhone X ya da iPhone 10 olması ve bunun da kullanıcılar arasında büyük sıkıntı çıkarması. Ayrıca 10 modelini çıkardıktan sonra 9 modelini çıkarmak pek mantıklı bir iş gibi de durmuyor.

iphoneun adı değişiyor

iPhone‘un Adı Ne Olacak?

Apple bundan sonra iPhone’larda numerik model isimleri değil de iPhone X‘te olduğu gibi alfabetik model isimleri kullanacak. Yani yeni gelen modellerin adının iPhone X plus ve iPhone XL olması bunların yanı sıra iPhone SE 2 modelinin de çıkması ve ucuz iPhone modeli olarak satılması bekleniyor.

iphone se 2

Bu sefer iPhone SE 2 modelinden devam edilmesinin bir diğer sebebi ise son çıkan iPhone’ların başta fiyatlarından kaynaklı olarak istenilen satış oranlarına ulaşamaması oldu. Apple bir de ucuz ve yeni modelini çıkararak her türlü bütçeye sahip kullanıcıya hitap eden bir marka olmayı hedefliyor.

Şimdi sizlere iPhone SE 2 modeline ait olduğu iddia edilen fotoğrafları listeleyeceğiz. Bu fotoğrafların bazıları iPhone X‘e bazıları iPhone 5’e benziyor. Ancak pek çok kullanıcı ucuz olan yani SE 2 modelinin iPhone 5’e benzeyip diğer iPhone X’e benzeyen fotoğrafların pahalı modele ait olduğunu iddia ediyor.

iphone xl ve x plus

iphone xl

iphone x plus

Bir Cevap Yazın