iPhone SE 2 Geliyor – Ucuz ve Yeni iPhone

Apple‘ın son çıkarmış olduğu iPhone X modelinden sonra çıkaracağı yeni model merakla beklenmeye başlamıştı. Pek çok kullanıcı seriye devam edileceği ve iPhone 9 modelinin çıkacağını düşünse de söylentiler Apple’ın iPhone SE serisine devam edip SE 2 modeli ile piyasaya çıkacağı yönünde. Geçtiğimiz günlerde iPhone SE 2‘ye ait olduğu iddia edilen bir video yayınlandı.

Bu modelin gerçekten yeni iPhone olup olmadığını bilmiyoruz ancak yine iPhone X‘e benzer bir model olduğu apaçık ortada. Yine ortalıkta dolaşan bir söylentiye göre de Apple‘ın çentikli yani üst kısmın normalden farklı olduğu tasarımdan vazgeçeceği haberlerini görüyorduk. Bu iki durum birbiriyle çelişiyor. Şimdilik bu modele ait görüntüleri inceleyerek fikir yürütme imkanımız var.

Bazı kişiler tarafından internette dolaşan bir diğer söylentiye göre bu model daha önce haberini yapmış olduğumuz ucuz iPhone modeli olarak piyasaya sunulacak deniliyor. Bu iddianın dayanağı ise son çıkan iPhone 8 ve X modellerinin pek çok ülke için aşırı pahalı olup satışların eski modellere oranla çok daha az olması.

Ayrıca bu model hakkındaki bir diğer iddia ise Apple’ın artık telefon ekranlarını Samsung’a yaptırmayıp kendi üreteceği yönünde. Bilmeyenler için belirtelim şuan üretilen iPhone X’lerin ekranları Samsung tarafından üretiliyor.

iPhone SE 2

Bu videoyla beraber ortaya çıkan bir diğer iddia ise asıl iPhone modelinin iPhone X Lite ya da iPhone 9 adıyla tanıtılacağı veya ikisinin de beraber çıkarılabileceği yönünde. İlerleyen günlerde iPhone 9 modelinin ne zaman tanıtılacağı hakkında da bir video yapacağız. Video yayınlandığı zaman haberdar olmak için kanalımıza abone olabilirsiniz.

One thought on “iPhone SE 2 Geliyor – Ucuz ve Yeni iPhone

Bir Cevap Yazın