Seyahat Etmenin Yeni Bir Yolu: Drone Gezisi

Yıllardır Kapadokya gibi bölgelerde görmeye alışık olduğumuz uçan balonların artık bir rakibi var. Dubai’de tanıtılan eHang 184 isimli bu drone kullanıcılara uçarak seyahat edebilme imkanı sunuyor.

Yıllar geçtikçe teknolojinin hayatımıza kattığı yeniliklerin arasına bir yenisi daha eklendi. Dubai’de tanıtılan eHang 184 isimli drone kullanıcılara uçarak seyahat edebilme imkanı sunuyor.

Yıllardır Kapadokya’da görmeye alışık olduğumuz uçan balonların yerini alabilmek gibi iddialı bir seyahat projesi olan eHang 184 yaklaşık 23 dakika havada durabiliyor ve kullanıcının istediği yöne doğru hareket edebiliyor. Henüz test aşamasında olan seyahat drone’u kullanıcılara eşsiz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

drone gezisi hava balonlar gibi gezebilir

500 Metre Yüksekliğe Ulaşabiliyor

Yarattığı farkla ilgileri üzerine toplayan eHang 184, 500 metre yüksekliğe ulaşabiliyor ve saatte 100 km hıza ulaşabiliyor. Sahip olduğu dokunmatik paneli sayesinde de herkesin kullanabileceği kadar basit bir kontrol paneli sunuyor.

Uçan balonlara göre sağladığı avantajlara karşın yolcu droneları onları yerinden edebilecek mi zamanla göreceğiz ancak yakın zamanda Türkiye’de bu projenin hayata geçmesi söz konusu değil.

kapadokya ucan balonlari

Bir Cevap Yazın