Wifi Şifresi Kırmak Mümkün Mü?

Yaşadığımız zamanın en önemli gerekliliklerinden biri şüphesiz ki internettir. Kullandığımız kablolu ve kablosuz ağlar internete bağlamamızı sağlasa da pek çok kullanıcı bazı durumlarda başkalarının ağına bağlanabilmek veya kendi ağlarını güvende tutabilmek için wifi şifresi kırmanın mümkün olup olmadığını merak etmiştir.

wifi hack

Wifi Şifre Kırma Mümkün Mü?

Öncelikle kablosuz ağ güvenliğinizi riske atan onlarca etken vardır ancak sizinle hiç alakası olmayan bir kişinini Wifi şifresi kırma programları kullanarak ağınıza bağlanması mümkün değildir. Her modem ayrı bir güvenlik sistemiyle korunmakta ve bu da programların etkili olmasını imkansız kılmaktadır. İnternet üzerinde wifi şifre kırma veya wifi hack diye arama yaptığınızda karşınıza ya şaka programları ya da kötü niyetli virüs programları çıkacaktır. Bu uygulamalar rootsuz veya programsız çalıştıklarını da vaat edebiliyorlar. Üstelik telefondan ya da sadece android cihazlardan çalıştığını iddia edenler de bulunmakta.

wifi şifre kırma programsız rootsuz

Hangi Durumlarda Wifi Güvenliğimiz Risktedir?

Bazı hackerların kullandığı sniffing adı verilen bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntem herkese açık ağlara bağlı olan kullanıcıların bilgilerini çalmak için kullanılmaktadır. Otel veya kafe ağları gibi herkese açık wifi ağları özel şifreleme yöntemleri kullanmazlar. Bu da ağa bağlı bir diğer kişinin verilerinize ulaşabilmesi demektir. Sizlere önerimiz bu tür ağlarda bankacılık veya üyelik işlemleri yapmamanızdır.

One thought on “Wifi Şifresi Kırmak Mümkün Mü?

Bir Cevap Yazın