Telefonda Kayıtlı Wifi Şifresini Görme Yöntemi 2024 (Programsız)

Telefonunuzda kayıtlı wifi şifresini görmek bu şifreyi unuttuğunuz ya da başkasıyla paylaşmak istediğiniz zaman aşırı derecede lazım olabiliyor. Ancak bunun nasıl yapılacağını henüz bilmiyorsanız bu durumda elinizden hiçbir şey gelmez. İşte herhangi bir program kullanmadan Wifi şifresini arkadaşlarınızla paylaşmanın yolu.

Telefonda Kayıtlı Wifi Şifresi Nasıl Görülür?

Telefonunuzda bu işlemi nasıl yapacağınızı videolu olarak anlatan içeriğimizi aşağıda bulabilirsiniz. Yazılı anlatım için sayfanın devamına göz atın.

Kayıtlı modeme ait wifi şifresini bulmak için yapmanız gereken ayarlarda bulunan wifi kısmına gelip şifresini öğrenmek istediğiniz wifi adının yanındaki ayarlar simgesine tıklamaktır.

Burada en altta bulunan QR Kodu seçeneği sizlere Wifi şifresini diğer kullanıcılarla paylaşmanıza imkan verecek bir kod üretecektir ancak bu şifreyi öğrenmemiz için hala yeterli değil.

QR Kodu Telefonun Kendi Kamerasına Okutmamalısınız

Karşımıza gelen QR kodu telefonun kamerasıyla değil harici bir QR uygulamasıyla okutmamız gerekiyor. Aksi taktirde QR kodu bize wifi şifresini söylemeyecek bizi direkt Wifi ağına bağlayacaktır. Bunun için Google Play’de bulunan bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın