Netflix Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi

Netflix’in Türkiye’deki abonelik paketlerine zam geldi. Kullanıcılara gönderilen e-postalar ile duyurulan zam haberi, pek çok kullanıcıyı şaşırttı. Önceki fiyatlara göre yüzde olarak 30-50 arasında artış gösteren Netflix arz talep ilişkisine göre fiyat ve içerik dengesinin nasıl olacağını ilerleyen zamanlarda gösterecek. Netflix’in internet sitesine girip kendiniz için yeni bir hesap açmaya çalıştığınız an, yeni fiyatlandırma ile karşılaşıyorsunuz. Ancak yaptığımız incelemelerde, mevcut abonelerin mevcut paket fiyatlarının henüz değişmediğini görüyoruz. Bu değişimin, mevcut aboneler için aboneliğin yeniden başlayacağı dönem itibarıyla yeni fiyatlar üzerinden işlem yapmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Netflix Türkiye İçin Hangi Paket Ne Sunuyor ?

Netflix Türkiye İçin Hangi Paket Ne Sunuyor ?

İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre Netflix’in bugüne kadar 17,99 TL olan Temel paket fiyatı, bundan sonra 26,99 TL olarak yeni fiyatıyla kullanıcılarıyla buluşacak. Kullanıcılar, tek bir cihazdan giriş yapıp içerikleri yalnızca 480p kalitede izleyebildikleri bu pakete, artık 9 TL daha fazla para ödemek durumunda kalacaklar. Standart pakete ise 40,99 TL‘den sahip olabilecekler ve bu paket, sadece iki kişinin cihazdan giriş yapabileceği  görüntü kalitesinin 1080p olduğu paket olarak kullanılabilecek.

Özel Paketin Farkı Ne ?

Özel Paketin Farkı Ne ?

Netflix’in üçüncü ve en iyi olarak nitelendirilen paketi ise Özel olarak isimlendiriliyordu. Dört cihaza kadar destek veren bu paket, 4K çözünürlüğün yanı sıra HDR desteği sunuyordu. Eski fiyatı 41,99 TL olan bu paket yeni ödeme fiyatlandırılmasında,  54,99 TL karşılığında kullanılabilecek. Netflix Türkiye zam kararı sonrasındaki fiyatlar 4 Mart itibarıyla geçerli olacak.

Bir Cevap Yazın