Netflix İçin Ücretsiz Kod Veren Bir Uygulama Bulundu

App Store’da bulunan uygulamaların ve platformların korsanlarının bulunmasına izin verilemez ve yasaktır. Yalnız bir yazılım geliştiricisi bu yasağı çiğnemiş görünüyor. App Store, korsan yayınların olmaması için yazılım güvenliğini oldukça sıkı bir şekilde geliştirmiş ve bütün olasılıklara dikkat ederek yasakların çiğnenmemesi için büyük çaba göstermiştir. Ama profesyonel oyun geliştiricileri kendi yöntemlerini geliştirerek ücretli uygulamaları ücretsiz yapmaya çabalamaktadır. Bakınca problem yaratmayacağı düşünülen bir yöntem bulundu, zararsız bir uygulama gibi görülen uygulamadaki gizli kod, Netflix içeriklerine ücretsiz ulaşma imkanını veriyor.

Bu Açıktan Faydalanarak İçerikleri Ücretsiz Şekilde Veriyorlar

Bu Açıktan Faydalanarak İçerikleri Ücretsiz Şekilde Veriyorlar

Uygulama kolay bir zar atma oyunu gibi görünüyor. Oldukça basit bir yapıya sahip uygulamada birkaç menü ve yardım durumları için arama çubuğu yer alıyor. Amacı zar atmak olan bir uygulamadan, yardım beklentisinin oluşma hissi ilk kandırmacayı sağlamış oluyor. Uygulamadaki arama çubuğuna “7777” yazıldığında ise uygulamanın amacı netlik kazanıyor. Bilinmesi çok da zor olmayan gizli kod girildiğinde karşınıza korsan film ve dizi arşivi çıkıyor.

Bu arşivden bütün Netflix içeriklerini ücretsiz şekilde izleyebiliyorsunuz. Uygulamanın amacı farklı olsa da verdiği izlenim zar atma oyunu olduğu için, Apple korsan içeriğe izin vermiş oluyor. Durum fark edilince uygulama App Store’dan silindi, eğer bu durum uzun sürmüş olsaydı; Netflix kendisine üyelik için ücret ödeyen bütün kullanıcılarını kaybedebilirdi.

Korsan Yazılımlar Bilgilerinizi Ele Geçiriyor

Korsan Yazılımlar Bilgilerinizi Ele Geçiriyor

Washington Post’un son yaptığı araştırmaya göre App Store’daki 1000 üst düzey uygulamanın 20 tanesinin korsanının bulunduğu belirtildi. Doxcy gibi bu uygulamalardan bazıları, kullanıcıların genellikle indirdiklerinin farkında olmadıkları yazılımlara gizlice girmek için tasarlanmıştır. Genellikle, bunlar gizli film akışı siteleri değildir, ancak bir iOS kullanıcısının cihazındaki pili kendi amaçları için kullanmak veya cüzdanlarından paralarını almak için tasarlanmış programlardır.

Bir Cevap Yazın