Youtube Programsız Video İndirme (Resimli Anlatım)

Youtube günümüzde en çok kullanılan video paylaşım platformu. Video paylaşımının yanı sıra en popüler sosyal ağ olan Youtube üzerinde paylaşılan bir videoyu cihazınıza kaydetmek böylece daha sonra tekrar izlemek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda Youtube’dan Program kullanmadan nasıl video indirildiğini anlattık.

youtube video nasıl indirilir telefona

Youtube’dan Video Nasıl İndirilir?

Öncelikle Youtube üzerinde istediğiniz videoyu bulup linkini kopyalamanız gerekmektedir. Bilgisayarınızda Youtube’dan programsız video indirmek için kullanacağınız link tarayıcınızın araç çubuğunda bulunur.

youtube nasıl video indirilir

Aynı şekilde telefonunuzda da program kullanmadan Youtube’dan video indirmek için video linkine ihtiyacınız olacaktır. Ancak tarayıcı ile uğraşmak istemiyorsanız. Youtube uygulamasında videoyu seçtikten sonra beliren paylaş butonuna tıklayarak “Bağlantıyı Kopyala” butonunu kullanabilirsiniz.

youtube telefondan programsız video indirme

Bağlantıyı aldıktan sonra telefon ve bilgisayar fark etmeksizin aynı işlemleri yapacağız. Video indirme sitesi olan clipconverter sitesini açıp orada bulunan arama çubuğuna video linkini yapıştırmanız gerekiyor.

youtubedan nasıl video indiriliyor

Linki yapıştırdıktan sonra devam butonuna tıklayarak videoyu müzik olarak mı yoksa video olarak mı indirmek istediğinizi seçmelisiniz. Müzik için MP3 ve M4A seçeneklerini, video için MP4, AVI ve MOV uzantılarını tercih edebilirsiniz. Video indirirken videonun kalitesi de size sorulmaktadır. Video kaliteleri 4380p’den başlayıp 144p’ye kadar düşmektedir. Videonun ne kadar iyi görünmesini istiyorsanız o kadar yüksek olanı seçmelisiniz ancak video kalitesi arttıkça kapladığı alan da artacaktır.

Programla Video İndirme

Bu işlemi hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızda rahatça uygulayabilirsiniz. Eğer telefonunuzda sürekli tarayıcı ile uğraşmak istemiyorsanız bu videodaki yöntemi uygulamak size daha rahat gelecektir.

Bir Cevap Yazın