İstenmeyen Reklamları Engelleme

İnternet üzerinde ziyaret ettiğimiz web sitelerinin pek çoğunda reklamlar bulunmaktadır. Reklamlar bir sitenin varlığını sürdürebilmesi için gerekli olsa bile bazı siteler bu işi abartıp aşırı sayıda reklam koyabiliyor. Bu durumda rahatsız olmamak da elde değil. İşte tam bu yüzden istenmeyen reklamları engellemeyi sağlayan tarayıcı eklentileri bulunuyor.

Öncelikle tarayıcınızın uygulama mağazasından Adblock indirme sayfasını ziyaret ederek eklentinin kurulumunu yapmanız gerekmekte. Chrome için adblock linkine buradan ulaşabilirsiniz.

istenmeyen reklam engelleme
Tarayıcınıza eklenti kurulumu yapmak için yapmanız gereken tek şey eklentiyi indir butonuna tıklamaktır.

Eklenti kurulumu yapıldıktan sonra karşınıza bir tanıtım sayfası gelecek ve ardından pek çok reklamı sonsuza dek görmeyecek olduğunuz reklamsız hayatınız başlamış olacaktır. Adblock her ne kadar reklam engelleme eklentisi olsa da çok nadiren de olsa sitelerin gösterdiği reklamlara izin verebilir. Bunu istemiyorsanız reklamın üzerine sağ tıklayıp bunu engelle butonuna basarak o reklamı işaretlemelisiniz.

google reklam engelleme

Ayrıca bu konuyla ilgili mobil cihazlarda da yardım almak mümkündür. Bunu Firefox Focus tarayıcısıyla internet üzerinde ya da tüm uygulamalar için geçerli olsun isterseniz alttaki videomuzda anlattığımız yöntemle yapabilirsiniz.

One thought on “İstenmeyen Reklamları Engelleme

Bir Cevap Yazın