Samsung Galaxy S9 İnceleme – Samsung S9 Özellikleri

Samsung tarafından üretilen yeni amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy S9 geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen bu modelin Galaxy serisinin eski başarısını yakalayıp yakalayamayacağı ise merak konusu.

samsung galaxy S9

Samsung Galaxy S9 İnceleme

Telefonunun kasasına ve tasarımına baktığımız zaman bizi son zamanlarda görmeye alışık olduğumuz oval ve uzun ekranlı yapısı karşılıyor.

Ekran Boyutu; 5,8 inç

samsung galaxy s9 inceleme samsung galaxy s9 alınır mı

Samsung Galaxy S9 Teknik Özellikler

Yeni amiral gemisi modelin Samsung tarafından yayınlanan teknik özellikleri ise şu şekilde;

RAM Kapasitesi; 4 GB

İşlemci Modeli; Exynos 9810

İşlemci Kapasitesi; 2,7 GHz Quad Core + 1,7 GHz Quad Core

Öncelikle işlemcide bulunan “quad” dört demektir. Yani telefon sekiz çekirdekli işlemciye sahiptir. Bu gayet güzel olsa da henüz Exynos işlemci modeliyle çalışan pek fazla telefon bulunmamakta. Bu konuda referans alabileceğimiz değerler daha önce yapılmış olan geekbench testleridir. Bu testlere göre gayet güçlü bir işlemci olup Galaxy Note 8 modelinin işlemcisine göre %30 daha güçlüdür.

samasung galaxy s9 özellikleri

Samsung Galaxy S9 Kamerası

Modelin kamera çözünürlüğünü incelediğimiz zaman kameraların bu seviyedeki bir modelden beklenecek en alt seviye kadar kaliteli durduğunu görüyoruz ancak her şey çözünürlükle bitmiyor.

Ön (Selfie) Kamera; 8,0 MP

Kamera Çözünürlüğü; 12 MP

İşte Samsung Galaxy S9 kamerasyıla çekilmiş bazı fotoğraflar;

samsung galaxy s9 iyi misamsung galaxy s9 nasıl

Samsung Galaxy S9 Özellikleri

Yeni amiral gemisi telefon hakkında geriye kalan en önemli özellik batarya gücüdür. Bataryası iyiye yakın orta seviye olarak değerlendirilebilir.

Pil Gücü; 3000 mAh

samsung galaxy s9 fiyatı

Samsung Galaxy S9 Fiyatı

Son olarak cihazın fiyatı şuanda ülkemizde 4,500 tl civarındadır. Amiral gemisi modellerin fiyatları üzerinden gittiğimizde fiyatının normal olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Bir Cevap Yazın