Youtube Arama Geçmişi Silme (Telefondan)

Dünya genelindeki en popüler video paylaşım platformu olan Youtube üzerinde kullanıcılar saatlerce vakit geçiriyor. Youtube da kullanıcıların yapmış oldukları aramalara daha sonra tekrar ulaşmak istediklerinde rahat ulaşabilmeleri için arama geçmişini kaydetmektedir. Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar Youtube arama geçmişi silme konusunda araştırma yapmaktadır. İşte telefondan youtube arama geçmişi ve izlenen videoları silme yöntemi! Üstelik hem iPhone hem de Android cihazlar için mümkün.

youtube arama geçmişi

Youtube Arama Geçmişi Silme

Youtube hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama geçmişinizi silmek için https://m.youtube.com/feed/history adresine gitmeniz gerekmektedir. Sonra karşınıza son izlediğiniz videolar gelecektir. Youtube arama geçmişi silme yöntemi için sağ üstte bulunan arama geçmişi butonunu tıklayın.

youtube arama geçmişi silme telefondan temizleme
Duraklat seçeneği son izlediğiniz videolar geçmişinin kaydedilmemesini sağlamaktadır.

Burada karşınıza yapmış olduğunuz son aramalar gelecektir. İsterseniz hepsini silerek geçmişinizi sıfırlayabilir veya sağ taraflarındaki üç noktaya tıklayarak belli aramaları silip diğerlerine dokunmayabilirsiniz.

youtube arama geçmişi silme iphone

Not: Son izlediğiniz videoları silerseniz önerilen videolar özelliği ve ana sayfanız da buna göre güncellenecektir. Video geçmişinizi durdurmayı tercih ederseniz özelleştirilmiş öneriler alamayacak sadece gündemdeki videoları göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın