Root Nasıl Atılır (Resimli Anlatım)

Android işletim sistemine sahip telefonlar üzerinde sistemin izin verdiğinden daha fazla yetkiye sahip olmak ve telefon üzerinde üst düzey düzenlemeler yapabilmek için yapılan işleme root denir. Peki telefona root nasıl atılır?

Root Nasıl Atılır

Öncelikle telefonunuzu rootlamak için gerekli olan bir uygulama bulunmakta. Şanslıyız ki günümüzde root atma işlemi için bilgisayara ihtiyaç duyulmuyor. Sadece uygulamayı indirip kurarak root işleminizi tamamlayabilirsiniz. Buraya tıklayarak indirme sayfasına gidebilirsiniz.

root nasıl atılır
Download Apk butonuna tıklayarak APK dosyasını indirebilirsiniz.

Apk dosyalarının nasıl kurulduğunu bilmiyorsanız bu videomuzdan yardım alabilir, biliyorsanız bu videoyu es geçebilirsiniz.

 

Dosyayı indirdikten sonra kurulum sırasında normal apk dosyalarında olmayan “yükleme engellendi” uyarısı bizi karşılayacaktır. Bu durumda daha fazla ayrıntı butonuna tıklamak gerekiyor.

bilgisayar olmadan root atma

Butonu açtıktan sonra karşımıza bir uyarı yazısı ve “Yine de yükle” butonu gelecek. O butona tıklamalıyız, yoksa kurulum tamamlanmaz.

telefona root atma programı

Uygulama kurulumunu tamamladıktan sonra karşınıza bu sayfa gelecektir. Burada yapmanız gereken “Try to Root” butonuna tıklamak. Ardından root işlemi başlayacak ve cihazınız rootlanacaktır.

tablete root atma

Küçük bir ihtimal de olsa root işleminin başarısız olma ihtimali vardır. Bu cihazınıza uygun bir root türünün olmamasından kaynaklanmaktadır. Sorunun çözümü yoktur. Genelde pek popüler olmayan cihazlarda karşılaşılan bir problemdir.

Telefonunuzda root ile neler yapabileceğinizi merak ederseniz Root ile Neler Yapılabilir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın