Tablete Whatsapp Nasıl Yüklenir 2020

Dünyada en sık kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, normal şartlarda sadece telefonlar için geliştirilmiş bir uygulamadır. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar tabletleri telefon gibi kullanmak zorunda kalabiliyorlar. Bu da tablete Whatsapp nasıl yüklenir sorusunu akıllara getiriyor.

Whatsapp Tablete Nasıl İndirilir?

Normalde Google Play’e giriş yaptığınızda bu uygulama telefonlar için geliştirilmiştir dese de aslında Whatsapp tabletlere de uyumludur. Android için bir diğer uygulama kurulum yöntemi olan apk yöntemiyle Whatsapp’ı tabletinize indirebilirsiniz.

Öncelikle Uptodown’un sitesinden en güncel Whatsapp sürümünü indirmeniz gerekmektedir. Bağlantı için tıklayınız.

tablete whatsapp nasıl indirilir 2018

İndirilen dosyayı açtığınızda eğer tabletinizde bilinmeyen kaynaklar özelliği açıksa kurulum sayfası gelecektir. Değilse nasıl açacağınızı aşağıdaki videomuzdan öğrenebilirsiniz.

Kurulum sayfası buna benzer bir sayfadır. Altta bulunan yükle düğmesine basınız.

tablete whatsapp yükleme nasıl yapılır 2018

Ardından Whatsapp uygulaması açılacaktır. Hattınıza gelen sms ile numaranızı doğruladıktan sonra Whatsapp’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefonumun Açık Olması Gerekir mi?

Hayır, Whatsapp’ı bir kere kurmanız hesabınızın açılması için yeterlidir. Ardından hattınız şebekeye bağlı olmasa bile tabletinizde Whatsapp kullanmaya devam edebilirsiniz.

Daha Sonra Whatsapp’ı Nasıl Güncelleyebilirim?

Bir süre sonra Whatsapp sürümleri geçerliliklerini yitirmektedir. Tablete de hiçbir zaman Google Play’den güncelleme yapma imkanınız olmadığından dolayı tıpkı en başta olduğu gibi Uptodown’a girerek yeni apk’yı indirmeniz ve kurmanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın