İnstagram Kimlikle Mavi Tik Alma Başvurusu

Daha önce çok sefer İnstagram’da mavi tik alma hakkında yazılar yazmış olsak da son zamanlarda İnstagram bu özellikte bir değişikliğe gitti. Artık mavi tik yani doğrulanmış hesabı normal kullanıcıların da alması eskisi kadar zor değil.

Hesap Onay Başvurusu Nasıl Yapılır

Öncelikle bu işlem için herhangi bir ajansla iletişime geçmenize gerek yoktur. Bu özelliği satın alabileceğinizi söyleyen kişilere inanmamanızı tavsiye ederiz. Nadiren de olsa İnstagram‘la iletişime geçerek ünlülere mavi tiki kazandırabilen sosyal medya ajansları olduğu doğrudur ancak yüksek miktarda para istemekteler.

Bizim anlatacağımız yöntemde herhangi bir masraf etmenize veya biriyle iletişime geçmeniz gerekmemekte. İnstagram uygulamasına giriş yaparak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Uygulama Üzerinden Adım Adım Doğrulama Başvurusu

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra profil sayfanıza gelip ayarlara girmeniz gerekmektedir.

Ardından gelen yeni menüde “Hesap” seçeneğine tıklamalısınız.

Uygulama Üzerinden Adım Adım Doğrulama Başvurusu

Burada “Doğrulama İste” seçeneği bulunur.

doğrulama isteme sayfası

Son olarak da başvuru yapacağımız sayfaya gelebiliriz.

 

Bu sayfada kimliğinizin fotoğrafını çekip eklemeniz ve kendinizi tanıtmanız istenmektedir. Bu tanıtma bölümünde adınız, soyadınız ve varsa bilinen adınız gibi sorular sorulmaktadır. Bilinen ad genelde sanatçıların kendi adları dışında kullandığı takma adlardır. Örnek olarak “Mabel Matiz” gibi. Yapmış olduğunuz başvuru ortalama bir ayda değerlendirilip sonucu mail olarak tarafınıza iletilecektir.

Yeni Mavi Tik Yöntemi Hakkında

Hakkı Alkan tarafından hazırlanmış olan şu videounun da mavi tik almak için aktif edilen yeni yöntem hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olabileceğini düşünüyoruz. Dilerseniz göz atabilirsiniz.

Daha Fazla Takipçi Nasıl Kazanılır

Mavi tikin yanı sıra hesabınızı aktif kullanmanız da daha fazla takipçi kazanmanıza ve dikkat çekici biri olmanıza imkan sağlar. Bu yüzden takipçi kazanma yöntemlerine de göz atabilirsiniz.

instagram-daha-fazla-takipçi-kazanma-yolları

Hesabınız gizli değilse kendinizi daha fazla kişiye göstermek için etiketleri kullanabilirsiniz. Yeni takipçilere kendinizi göstermenin en iyi yolu popüler etiketlerde paylaşım yapmaktır.

Aktif olarak paylaşım yapmanız bu konu için size bir avantaj sağlayacaktır. İnstagram sürekli paylaşım yapan hesapları sever ve keşfete daha çok çıkarır.

Paylaşım saatinizi doğru belirlemek mevcut takipçilerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Bu da gönderilerinizin daha çok beğeni alacağı ve yeni kullanıcılar tarafından keşfedileceği anlamına gelir.

Son olarak da hesabınızı herkese açık yapmanız büyük avantajdır çünkü gizli hesapların mavi tik alma ihtimali daha düşüktür.

 

Bir Cevap Yazın