Samsung ve Xiaomi’den iPhone 12’ye Büyük Gönderme!

Samsung ve Xiaomi, resmi sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla iPhone 12’lerde şarj cihazı olmayışı ile resmen Apple ile dalga geçti. Yapılan paylaşımlar, kullanıcılar tarafından sosyal medyalarda günün en çok konuşulanları arasında zirvede yer aldı. Apple 13 Ekim’de gerçekleştirdiği Apple Event‘te piyasa yeni iPhone modellerini tanıttı. Modeller tasarımları, performansları, ekran kalitesi ve 5G teknolojisine sahip olmalarıyla dikkat çekerken, önemli bir eksiklik olmasından dolayı diğer şirketlerin ilgisini çeken bir olay yaşandı. Apple, iPhone 12 ailesinin kutu içeriğinde şarj cihazı ve kablolu kulaklık bulunmayacağını resmen açıkladı. İşte bu durum, Apple’ın alay konusu olmasına neden oldu.

iPhone 12

iPhone 12 modellerinin kutusuna sadece örgülü bir Lightning / USB-C kablo bulunuyor. Firma ayrıca bu durumu sadece yeni modeller değil eskilere de genişletti. Yapılan güncelleme ile yeni üretilen iPhone 11, iPhone SE 2020 ve iPhone XR modellerinin kutusundan da güç adaptörü ve kulaklık çıkarılmıştır.

Fransa’da iPhone 12 kutusunda EarPods Bulunuyor

Fransa’da iPhone 12 kutusunda EarPods Bulunuyor

Apple, iPhone kutularından şarj adaptörünü ve kulaklığı kaldırma kararı almıştı. Bu durumun önüne ise Fransa’da bir yasa çıktı. Fransa’da 14 yaşının altındaki çocukları elektromanyetik dalgalardan korumak adına konulan yasa nedeniyle Apple oradaki iPhone modellerinde şarj cihazı değil ancak kulaklık vermeye devam edecek. Yani Fransa’da satılan tüm yeni ya da eski iPhone modellerinin kutusundan kablolu EarPods kulaklık çıkacak.

Xiaomi Videosuyla Kullanıcıları Güldürdü

 Xiaomi ise bir video paylaşarak iPhone 12 ailesinin kutu içeriğine gönderme yaptı. Xiaomi Mi 10T Pro’nun kutusu ve içinde yer alan şarj cihazının fotoğrafını paylaşan şirket fotoğrafa “Hiçbir şeyi kutunun dışında bırakmadık” diyerek alay cümlesini yazdı.

Samsung Facebook’tan Dalga Geçti

Samsung Facebook'tan Dalga Geçti

Samsung, resmi Facebook sayfası üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Galaxy telefonların kullanıcılar için gerekli bütün özelliklerin kendilerinde bulunuduğunu söyledi. Bunu örneklerle de detaylandıran şirket, şarj cihazına ek olarak en iyi kamera performansı, batarya, performans, bellek ve 120 Hz ekranların Samsung’un telefonlarda mevcut olduğunu vurguladı. Paylaşımına bir de görsel ekleyen şirket, iPhone 12’nin kutusunda olmayıp, Galaxy telefonlarla sunulan şarj cihazını dalga geçmek adına açıkça paylaştı.

Samsung Son Modelinin Kutusunda Ne Vardı?

Samsung Son Modelinin Kutusunda Ne Vardı?

Piyasaya 23 Eylül’de çıkan Samsung’un son ürünü olan Samsung Galaxy S20 FE performansı ve tasarımının yanı sıra kutusundakilerle de kullanıcıları sevindirdi. Kutunun içinden, 15W şarj cihazı ve USB Type-C kablosu çıkıyor.

Apple Geçen Sene Ne Yapmıştı?

Apple Geçen Sene Ne Yapmıştı?

Apple, geçen sene en çok satan ürünü olan iPhone 11‘i 3 farklı modelle piyasaya sunmuştu. Kutu içeriğinde kullanıcıları sonunda dedirten ama bir o kadar da sevindiren bir değişikliğe gitti. Geçen sene tanıtılan modeller, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olarak 3 farklı şekilde tanıtılmıştı. Kutu içeriği olarak çok büyük bir fark gözükmese de iPhone 11 küçük kardeş olarak gözükmüştür.

iPhone 11 Kutu İçeriği

  • iOS 13 yüklü iPhone
  • Lightning Konnektörlü EarPods
  • Lightning – USB Kablosu
  • Belgeler

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max Kutu İçeriği

  • iOS 13 yüklü iPhone
  • Lightning Konnektörlü EarPods
  • USB-C – Lightning Kablosu
  • 18 W USB-C Güç Adaptörü
  • Belgeler

BONUS: iPhone 12 Özellikleri ve Fiyatıyla Kullanıcılarla

Apple’ın 13 Ekim’de Apple Event’ta tanıttığı ve 4 farklı modelle piyasaya sunduğu iPhone 12 serisinin satışı şimdiden başlamış bulunmaktadır. İnternet üzerinden yapılan paylaşımlara göre çıktığı andan itibaren fazlaca ilgi görmeye başlamış iPhone 12 kullanıcılarına kavuşuyor, iPhone 12’nin özelliklerini ve fiyatını öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantımıza tıklamanız yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın