En İyi 10 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Fotoğraf düzenlemek, gerçekten fotoğraf çekilmekten daha zor bir iştir. Doğru açıyı ayarlayabilmek, fotoğraftaki herkesin en iyi görünümü alabilmesini sağlamak ve fotoğrafta gereksiz detaylara yer vermemeye çalışmak gibi birçok uğraştırıcı etken içerir. Fotoğraflarınızı elinizin altında tutmak veya sosyal medyada paylaşabilmeniz için fotoğraf düzenleyici uygulamalara ihtiyacınız vardır. Kullanıcılar için en elverişli fotoğraf düzenleyici uygulamaları sizler için araştırdık.

1) Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express, iOS ve Android ile uyumludur. Adobe Photoshop Express dört perspektif düzeltme seçeneği ile kullanıcılara böyle çeşitli bir özellik sunar. Lekeleri kaldırma, göz değiştirme, kırmızı göz düzeltme, filigran ekleme, diğer Adobe uygulamaları ile çalışma ve fotoğraflara bulanıklaştırma efekti uygulama gibi birçok özelliğe sahiptir. Kullanıcılar için bazı ücretsiz özelliklerini sunan uygulama, özelliklerinin hepsine erişmek isterseniz aylık ücret ödeyerek üye olmanızı gerekli kılmaktadır.

2) Snapseed

Snapseed

Snapseed, Google alt yapısı olan fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Snapseed sayesinde diğer uygulamalardan farklı olarak kendi filtrenizi yaratabilme imkanınız bulunmaktadır. Fotoğraftan nesne silebilme, vücut inceltebilme ve fotoğraflara bulanıklık verme özelliklerine sahip ve kullanıcılarından olumlu eleştiriler alan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca QR kodu özelliği ile düzenlediğiniz bir fotoğrafın düzenleme adımlarını QR kod oluşturur.

3) Flickr

Flickr

Yahoo tarafından satın alınan ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Flickr’ın ücretsiz üyeliği sayesinde ayda 20 mb alanlık indirme yapabiliyorsunuz. Mimarlık, mühendislik, tasarımcılık ve grafikerlik gibi mesleki branşlara yönelik teknik detay fotoğraflarını da fazlaca içerisinde bulunduran elverişli bir platform olarak kullanıcılara kolaylık sağlıyor. En önemli özelliği filtreler açıkken aynı anda çekim yapabilmenizi sağlaması olarak görülüyor.

4) Prisma

Ücretsiz çeşitli fotoğraf efektleri ekleme özelliği sunan Prisma, çekilen fotoğrafların proje olarak sunulmasını ve görülmesini sağlıyor. İleri derece renk filtreleri sayesinde etkileyici görüntüler oluşmasını sağlayan özelliği ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Uygulamanın tek kötü yanı ise, fotoğraflarınıza efekt verirken kullanıcıları en az  1 dakika işlenmesini bekletme süresi olarak ayarlıyor.

5) Afterlight 2

Afterlight 2

Afterlight 2, fotoğraflarınıza çeşitli yazılar, efektler, filtreler ekleme özelliğini sunar. Fotoğraflarınıza aynı zamanda farklı çerçeveler ekleyebilir, renklerini istediğiniz şekilde değiştirmenizi sağlar. Gelişmiş donanımı sayesinde doygunluk, parlaklık ayarlama, kontrast ayarlama ve titreşim ayarlama yapabileceğiniz, eksiksiz bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Ayrıca kendine özgün üretilen Afterlight Pozlama ayarı ile harika fotoğraflar oluşturabiliyorsunuz.

6) PicsArt

PicsArt

Uygulamanın temel amacı kırpma biçme ekleme mantığı gözükse de birçok elverişli ve kullanışlı özellik bulunduruyor. Serbest Kırpma, Dağılma Efekti ve Klonlama gibi fotoğraflardan en iyi görünümü oluşturmanızı sağlayacak özellikler sağlıyor. Uygulamanın diğerlerinden farklı özelliği haftalık yarışmalara katılabiliyorsunuz, o haftanın temasına uygun fotoğraflarınızı paylaşıyorsunuz. Kaliteli kolajlar yapabilmenizi sağlayan önemli bir uygulamadır.

7) Hypocam

Hypocam, Android cihazlar için yayınlanan alternatif siyah-beyaz fotoğraf çekme uygulamasıdır. Her fotoğrafın renk tonu ayrı bir şekilde tasarlayabilirsiniz.  Uygulamamızı diğer fotoğraf uygulamalarından ayıran en büyük özellik farklı tonlara sahip siyah beyaz fotoğraflar elde etmenizi sağlamasıdır. Kendi yaratıcılığınızı kullanarak yepyeni fotoğraflar elde edebilirsiniz. Sade bir ara yüz bulundurmaktadır.

8) Vsco

Vsco

Vsco fotoğraf düzenlemelerinin yapıldığı ve profillerde sergilendiği bir mobil uygulamadır. Uygulamada bulunan fotoğraf filtreleme seçenekleri sayesinde çeşitli filtre efektlerini de uygulayabilmenizi sağlar ve hızlı navigasyon özelliği sayesinde düzenlemek istediğiniz resimleri hızlı bir şekilde seçebilmenizi de sağlamaktadır.

9) Focos

Focos

Focos, fotoğraflarınızda sınırsız değişiklik yapabilme özelliği sunar. İOS cihazlara özel üretilen bir ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Her fotoğraf için alan derinliğini otomatik olarak hesaplayabilirsiniz. Galerinizde bulunan fotoğraflara da bokeh efekti uygulayabiliyorsunuz.

10) Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom CC

Kütüphane oluşturabileceğiniz ve fotoğrafın tüm teknik bilgilerine ulaşabileceğiniz fotoğraf düzenleme uygulaması olarak daha işlevsel görünen Adobe Lightroom uygulamasının masaüstü versiyonu da bulunmaktadır. Web için galeri oluşturma ve yükleme gibi özelliklerini barındırdığı için en çok kullanılan programlar arasına girmektedir.  Çektiğiniz fotoğraflarınızı konumlandırmak adına kullanılan bir ara yüze sahiptir.

Bir Cevap Yazın