Whatsapp’a Kullanıcıların Para Kazanmasını Sağlayacak Bir Özellik Geliyor

Günümüzde en çok kullandığımız Sosyal Medyalardan biri olan Whatsapp, ödeme işlemlerine yenilik getiriyor. Whatsapp, ödeme özelliğini kullanıcılarına önermek için yeni bir yol getirdi. Vaktimizin çoğunu mesajlaşmak için kullandığımız Whatsapp, Payments (Ödeme) özelliğini herkese tanıtmak için yeni stratejisi ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Sohbet çubuğundan hızlı bir şekilde ödeme gönderme işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Hindistan ve Brezilya‘da kullanılmaya başlanan özellik, kullanıcılarının kolay bir şekilde WhatsApp’tan para transferi yapabilmelerini sağlıyor. Söz konusu özellik uçtan uca şifreleme teknolojisi ile güvenilir bir şekilde korunuyor.

Whatsapp’tan Para Kazanma Bazı Ülkelerde Aktif

Whatsapp Pay Özelliği Geliyor

Whatsapp, Google Play Beta Programı sayesinde sürümünü güncelleyerek, yeni modelini 2.21.20.3‘e yükseltti. Böylece bu son güncelleme ile beraber yeni özellikler kazanmış oldu. Bu özelliklerin ilki olarak, kullanıcıları ödeme özelliğini kolaylaştıran Payments (Ödeme) özelliği geliyor. WhatsApp ödeme çözümü WhatsApp Pay‘i ilk olarak Hindistan’da kullanıma açmıştı. WhatsApp Pay’in reklamsız bir şekilde hizmet vermeye devam eden WhatsApp için para kazanma yöntemlerinden biri olarak görülüyor.

WhatsApp, Geri Ödeme Ödülleri Sunuyor

WhatsApp, Geri Ödeme Ödülleri Sunuyor

WhatsApp, WhatsApp Pay’i ön plana çıkaran ve kullanıcıların tek bir dokunuşla ödeme yapmalarını sağlayan düğmeyi geliştirdi. Şimdi ise kullanıcıları ödeme yaptıkları için ödüllendirmek adına geri ödeme özelliği üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Platform, Cashback adlı ödemeler üzerinde çalışıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, WhatsApp Pay’i kullananlar 48 saat içinde para iadesi alabilecek. Kullanıcılar, uygulama aracılığıyla yaptıkları işlemlerin karşılığında geri ödeme almaya hak kazanacak. WABetaInfo’nun haberine göre mevcut kod yalnızca 10 Hindistan Rupisi değerinde tek seferlik bir geri ödemeyi kabul edecek.

Yeni Özelliğe İlk Olarak Hindistan’da Başlanacak

Yeni Özelliğe İlk Olarak Hindistan'da Başlanacak

İlk olarak Hindistan’da test aşaması ile başlanacak ödeme özelliği sonrasında, diğer ülkelere kullanılmaya açık olacak. Her bir geri ödeme tutarı yaklaşık 10 Hindistan rupisi (1, 20 TL) ücreti ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Geri ödemenin ilk kez WhatsApp Pay’i kullanan kişilere verileceği tahmin ediliyor. Geri ödeme özelliğinin tüm kullanıcılar tarafından mı yoksa WhatsApp’ta ödeme göndermemiş olanlarla sınırlı mı olacağı hakkında net bir bilgi henüz bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın