Resimden Yazı Fontu Bulma

Bir resim üzerinde düzenleme yapmak isterken tasarımın uygun olması, yapacağımız yeni bir içerikte aynı temayı tutturmak gibi onlarca sebepten daha önce adını bilmediğimiz bir yazı fontunu kullanmamız gerekebilir. Bu durumda ücretsiz bir şekilde yardımımıza bazı internet araçları koşuyor. İşte bunlara resimden yazı fontu bulma siteleri diyoruz. Bu sitelerin çok basit çalışma sistemleri var. Resmi yüklüyoruz ve hangi fontların yüklediğimiz yazı tipine benzediğini anında söylüyorlar.

Resim Üzerindeki Yazı Fontunu Bulma Sitesi

Bu işlem için öncelikle bahsedilen siteye girmemiz gerekiyor. Site https://www.myfonts.com/WhatTheFont adresine tıkladığınızda karşınıza çıkacaktır. Üstteki ödeme kısmı gözünüzü korkutmasın sizlerle ücretsiz kullanım yöntemini de paylaşacağız.

Yapmanız gereken ilk işlem buradaki “drop an image” yazan kısma resminizi yüklemek.

resimden yazı fontu bulma sitesi

Resminizi yüklemenizin ardından resim üzerindeki yazıları göstererek hangisinin fontunu almak istediğinizi soracaktır. Üzerine tıklayarak seçebilirsiniz.

hangi fontu seçmek istiyorsunuz

Sonuçlar arasında resmin netliğine göre farklı alternatifler çıkabilir. Bizim resmimiz net ve kaliteli olduğu çıkan tüm sonuçlar aynı. Şimdi ücret kısmını nasıl aşacağımızı anlatalım.

yazı fontu sorgulama sonuçları

Sonuç Olarak Gelen Yazı Fontunu Ücretsiz Kullanma

Sorgulama sonucunda en beğendiğiniz yazı fontunun adını kopyalayın ve https://blogfonts.com/ adresine giriş yapın. Ücretsiz yazı fontunu bulmak için sadece sitenin sorgu kısmını kullanın ve yazı fontunu arayın. Kullanıcılar tarafından yüklenmiş indirilebilir hali karşınıza çıkacaktır.

ücretsiz yazı fontu sitesi

Bonus: PDF Üzerinde Düzenleme Yapma

Konuyla az çok ilgisi olan başka bir bilgi de PDF’ler üzerinde düzenleme yapmaktır. Pek çok kullanıcı ihtiyacı olduğunda bile bu uygulamaları kullanamıyor. Aşağıdaki videomuzu izleyerek ihtiyacınız olduğunda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın