Reklamı ve Gerçeği Arasında Uçurum Olan 10 Ürün

Pazarlama için pek çok ürünün reklam çalışmalarında olduğundan çok çok daha iyi gösterildiğini yıllardır biliyoruz. Bunun pek çok üründe de abartılı şekilde yapıldığını tahmin etmek zor değil. Bu ürünlerin bazılarının gerçeği ve reklamlardaki hallerini bazılarınınsa çekimleri için nasıl hileler kullanıldığını sizler için derledik.

1- Hamburger

Tabi ki bu konuda en bilinen örnek hamburgerdir. Burada ünlü bir markanın reklamı ve gerçeği arasındaki farkı görebilirsiniz.

hamburger reklam ve gerçek

2- Sandviç

Burada gerçek ve reklam arasındaki bir kıyaslama değil de çekim yöntemine değineceğiz. Tabi ki malzemeler sandviçler üzerine bu şekilde düzenli şekilde düşmüyorlar. Belli bir düzenekle bırakılıyorlar ve montajda bu düzenek siliniyor.

sandviç

3- Soda

Soda kapaklarının açılışında görünen hava için parfüm ve benzeri ürünler kullanılarak ek bir görsellik sağlanır.

soda-kapagi-reklam

4- Dondurma

Pek çok ünlü markanın dondurma reklamında ısırma sesinin ardından gelen sesi biliriz. Tabi ki bu ses için de sonradan video üzerinde oynamalar yapılıyor.

5- Kahve

Kahvelerin iştah açıcı görüntülerini yaratmak için sonradan köpürtme makinesiyle destek alınır ve kahvenin bol köpüklü görünmesi sağlanır.

6- Şampuan

Şampuan reklamlarında arka planda dublörler ve farklı efektler yer alabilmektedir. Bu dublörler mankenin saçlarına şekil verme amacıyla orada bulunmaktadırlar.

7- Çay

Bazı reklamlarda çayın daha cezbedici görüntüsünün sağlanması için kırmızı gıda boyası kullanılmaktadır.

8- Kola

Kola da görüntüsü reklamlar için değiştirilen ürünlerden bir diğeri.

9- Araba

Arabaların görüntüleri için bilgisayardan epey yardım alınır. Bunun için kullanılan blackbird isminde bir teknoloji bulunmaktadır.

10- Yemek

Yemek görüntüleri için de sonradan ek buhar efekti ya da buhar makineleri desteği alınabilmektedir.

Markaların Büyük Logo Değişimleri

İlgili bir konu olarak da markaların yaptığı logo değişimlerini gösterdiğimiz videomuzu aşağıda bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın