Whatsapp Parmak İzi Okumuyor Çözümü

Whatsapp‘ın artırılmış güvenlik uygulamalarından en yenisi kullanıcıların uygulamaya giriş için uygulamayı parmak iziyle kilitleyebilmesi özelliğidir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, yetkisiz kişiler telefonlarını ele geçirse bile Whatsapp’taki mesajlarını görmesine engel olmaktadır. Ancak bu özellik telefonun kendi parmak izi kilidi kadar doğru çalışmadığı için Whatsapp parmak izi okumuyor sorununun meydana geldiği kişiler de oluyor. Bu sorunun çözümü aslında epey basit.

Whatsapp’ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Eklenir?

Whatsapp'ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Eklenir

Whatsapp’ta parmak izi kilidi eklemek için öncelikle Whatsapp’ın ana sayfasına gelip sağ üstteki üç noktaya tıklamanız gerekmektedir. Ardından burada bulunan gizlilik seçeneğine gelerek parmak izi kilidi seçeneğini bulabilirsiniz. Uygulamalı yapılışını da alt tarafta hazırladığımız videoda 15 saniyede izleyebilirsiniz.

Whatsapp Parmak İzi Okumuyor Ne Yapmalıyım?

Whatsapp Parmak İzi Okumuyor Ne Yapmalıyım

Belki de bu konuyla ilgili yaşanan en büyük sıkıntılardan biri de Whatsapp’ın parmak izi okumaması durumunda kendi mesajlarımıza ulaşmanın da imkansız hale gelmesidir. Bu durumda yapılması gereken aslında oldukça basit olsa da insana kısa süreli bir panik yaşatması muhtemeldir. Whatsapp parmak izinizi okumuyorsa yapmanız gerekenler aşama aşama şu şekildedir;

  • Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmını açın.
  • Burada güvenlik sekmesini bulun.
  • Telefonunuzda bulunan ekran ve parmak izi kilidini kaldırın.

Telefonunuzdaki güvenlik kilidi kalktıktan sonra otomatik olarak Whatsapp da normal şekilde açılmaya başlayacaktır. Whatsapp, telefonunuzda bulunan güvenlik bilgilerinden referans alarak kendini kilitlediği için normal pin kodunu kaldırmak bu sorunu çözmek için de yeterli olmaktadır.

Whatsapp’la İlgili İpucu: Kişiye Özel Duvar Kağıdı

Whatsapp’ı kullanıyorsanız kişilere özel ayarlarla kendinize daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratabilirsiniz. İstediğiniz kişilere farklı arka planlar yapmanızı sağlayacak olan kişiye özel duvar kağıdı özelliğini alttaki videomuzdan görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın