Blog Yazarları Ne Kadar Para Kazanıyor

Ülkemizde ve dünyada internetten gelir elde etmenin oldukça popüler bir hale gelmesi insanların internetten para kazanma yöntemlerine de daha fazla ilgi göstermesine sebep oldu. Bu yöntemlerin tamamı bir içerik üretip paylaştığınızda insanların paylaştığınız içeriğe ilgi göstermesiyle oluşur. Blog yazarlarının sitesi ziyaret alır, Youtube kanallarının videoları izlenir, İnstagram ünlülerinin fotoğraflarına bakılır. Reklam vermek isteyen şirketler de bu popülerlikten faydalanmak için belirli bir ücret karşılığında kendi tanıtımlarını yaptırırlar.

Blog Yazarları Nasıl/Neyden Para Kazanıyor

blog yazarları ne kadar para kazanır

Bir blog oluşturduğunuz zaman para kazanmak için kullanabileceğiniz en kolay yöntem Google Adsense‘a sitenizi tanıtarak reklam almaktır. Adsense sistemine sitenizi tanımladığınız zaman sitenizde belirli yerlere reklam koyabilmeniz için size kodlar verilir. Bu kodları eklediğiniz zaman kodu eklediğiniz alanı Google’ın kullanımına bırakmış olursunuz. Hangi reklamın çıkacağına makine otomatik karar verir ve herhangi bir reklamverenle konuşup anlaşma yapmanız gerekmez.

Blog İçin Reklam Nasıl Bulunur?

blog için reklam nasıl bulunur

Üstteki cevabın biraz daha açıklamasını yapmak gerekirse; artık reklam vermek isteyenler ve site sahipleri konuşup anlaşmıyorlar. Arada organizasyonu düzenleyen bir şirket bulunuyor. Siz ona gidip benim sitem var reklam yayınlamak istiyorum diyorsunuz. O da sitenizi inceleyip onay veriyor. Reklam verenler de sitenizde reklam yayınlamak için o reklamverenle anlaşıyor.

Blog Yazarları Ne Kadar Para Kazanıyor

Hangi Tür Bloglar Para Kazandırır

Bu sorunun cevabı aslında hiç ve sonsuz arasında değişebilir. Ancak yine de somut bir bilgi vermek gerekirse günlük 1000 ziyaretçiye sahip bir site 1-20 tl arasında para kazandıracaktır. Yine de bu değerler değişkenlik gösterebilir. Daha fazla ziyaretçiyi nasıl kazanacağınızı merak ediyorsanız Google’da Üst Sıralara Çıkmak isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Hangi Tür Bloglar Para Kazandırır

Para kazanma konusunda herhangi bir blog türü ayırt edilmemektedir. Yeterli sayıda ziyaretçi bulabiliyorsanız her türlü blog size para kazandıracaktır.

İnternetten Diğer Para Kazanma Yöntemleri

Herkesin bildiği üzere en popüler para kazanma yöntemi Youtube kanalı açmaktır. Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır isimli yazımız bu konuda size daha fazla bilgi verebilir. Aynı şekilde Youtube üzerinde de para kazanmak için izlenme sayınızın çok olması önemlidir. Belki videonuz kayda değer bir şey içermez ama milyonlarca izlenme alabilir. Bu da çok para kazanmanızı sağlar. Alttaki videoyla bunun bir örneğini görebilirsiniz.

Bu video Youtube üzerinde şuan 6 milyon izlenmeye sahip. Bu da demek ki bu videonun sahibi bin liradan çok daha fazla bir para kazanmıştır.

Bir Cevap Yazın