Zaman Geçirmek İçin Birbirinden Harika 10 Site ve Uygulama

Son zamanlarda alınan sağlık önlemlerinden ötürü evde ve internette daha fazla zaman geçirme imkanına sahipken hem eğlenmeye imkan tanıyacak hem de yeni hobiler edindirebilecek siteler keşfetmenin herkes için faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu sebeple pek bilinmeyen ama kullanışlı internet sitelerini ve mobil uygulamaları derledik.

ilginç ve eğlenceli mobil uygulamalar

1- Zamanınızı Yeni e-Kitaplar Keşfederek Geçirin: Hattusa

Hattusa üzerinde 3000’den fazla e-Kitaba ücretsiz olarak ulaşabilir ve yeni dünyalara adım atabilirsiniz. Kategori kategori düzenlenmiş olan zengin listesiyle Hattusa, Kindle’a otomatik kitap aktarım imkanı da sunmaktadır.

Bağlantı

Zamanınızı Yeni e-Kitaplar Keşfederek Geçirin Hattusa

2- Yabancı Dilinizi Bağış Yaparak Geliştirin: Free Rice

Free Rice pek çok İngilizce kelimenin eş anlamlılarını tahmin etmenizi isteyen bir internet sitesidir. Site üzerinde vermiş olduğunuz her doğru cevap bir pirinç olarak ihtiyaç sahiplerine gitmektedir.

BağlantıGoogle PlayApp Store

Yabancı Dilinizi Bağış Yaparak Geliştirin Free Rice

3- Kariyerinizi Bir Adım İleri Taşıyın: Öğrenci Kariyeri

Özellikle okulların tatil olması nedeniyle öğrencilerin evde kaldıkları vakti kariyerlerine yatırım yaparak geçirmelerine imkan tanıyacak bir mobil uygulama. Sahip olduğu bildirim sistemiyle sadece sizi ilgilendirecek haberlere ulaşmanızı sağlar.

Google PlayApp Store

Kariyerinizi Bir Adım İleri Taşıyın Öğrenci Kariyeri

4- Size En Uygun Filmleri Öneren Site: Kaan’ın Tavsiyesi

Sloganı “Her tavsiye istediğinizde “Fight Clup” diyen arkadaşları unutun!” olan bu tavsiye sitesi size özel öneriler sunabilmekte ve yeni filmler keşfetmek isteyen kullanıcıların işini epey kolaylaştırmaktadır.

Bağlantı

Size En Uygun Filmleri Öneren Site Kaan'ın Tavsiyesi

5- Virüsü Bir Simülasyonla Oyuna Çevirin: Plague Inc

Yıllardır piyasada olan Plague Inc dünyaya salgın hastalık bulaşması durumunda neler olacağını görmenizi sağlayan bir strateji oyunudur. Oyunun asıl amacı salgın hastalığı yayarak tüm insanlığı yok etmektir.

Google PlayApp Store

Virüsü Bir Simülasyonla Oyuna Çevirin: Plague.Inc

6- Son Dakika Güncellemelerini Yakalayın: Bundle

İlgi alanlarınıza göre son dakika haberlerinin bildirim olarak gönderilmesini sağlayan Bundle, son zamanlarda haberciliğe yeni bir bakış açısı getirmiş olup hızlı bir yükseliş yapmıştır.

Google PlayApp Store

Son Dakika Güncellemelerini Yakalayın: Bundle

7- Yeni ve Eşsiz Bir Strateji Kazanın: Lapse

2075 yılında doğal felaketlerin ve karmaşanın arasında bir ülke yönetme imkanı tanıyan Lapse yenilikçi bir strateji oyunudur. Karşınıza gelen seçenekler arasından doğru olanları seçmeyi sürdürerek kendinizi ve ülkenizi ayakta tutmanız gerekmektedir.

Google Play

8- Sanal Dünyada Yatırımlar Yapın: Borsa Oyunu

Finansal analizin en gerekli olduğu bu zamanlarda hiçbir kaybınız olmadan yatırım yapabilmeyi ve borsalar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayan oyun. Ayrıca onlarca alternatifi de mevcuttur.

Google Play

Sanal Dünyada Yatırımlar Yapın: Borsa Oyunu

9- Hobiniz İçin Sosyal Medya Hesabı Açın

Son zamanlarda bir Instagram ya da Youtube hesabı açarak içerikler paylaşmak epey kolay bir hale geldi. Üstelik bunları iş haline getirmek de mümkün. Youtube’dan para kazanmayla ilgili sorulara verdiğimiz cevaplara buradan ulaşabilirsiniz.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır

10- Uzaktan Eğitimlere ve Fuarlara Katılın

Dışarı çıkamasak da çevrimiçi etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. Bunlara göz atmak için EventBrite’ın çevrimiçi konferanslar listesine göz atabilirsiniz. Genellikle etkinlikler İngilizce olsa da konumun önemli olmaması her yerden ulaşabilmeyi sağlıyor.

Bonus: Geleneksel Taktikleri Deneyin

Zaman geçirmek için kullanılabilecek satranç, dama gibi onlarca klasik zeka oyunu da mevcuttur. Tabii ki bunları da uygulama mağazaları üzerinden indirerek telefonunuzdan oynayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın