Whatsapp’ta Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız? 2020

En popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp üzerinde kullanıcılar bir başka kullanıcı tarafından engellenip engellenmediklerini anlayamayabiliyor ve Whatsapp’ta birinin beni engellediğini nasıl anlarım sorusunu sorabiliyorlar. İşte Whatsapp’ta engellendiğinizi anlamanın yolları.

whatsapp engellendiğimi nasıl anlarım

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Öncelikle Whatsapp size kesin olarak birisi tarafından engellenip engellenmediğinizi anlamanın garantisini vermiyor. Anlatacağımız belirtiler varsa bile engellenmemiş olma ihtimaliniz her zaman vardır.

Biriyle mesajlaşırken sohbet sayfasında onun son görülmesini ve profil fotoğrafını göremiyorsanız engellenmiş olabilirsiniz. İmkanınız varsa mesaj atarak emin olma şansınızı arttırabilirsiniz. Mesaj attığınızda mesajınız tek tikte kalıyorsa bu engellenmiş olma ihtimalinizi daha çok arttırır.

whatsapp engelleyen kişiyi görme

Ancak yine de bunlar engellendiğinizi anlamak için yeterli değildir. Kullanıcının profil sayfasına geldiğinizde hakkında bilgisini görebiliyorsanız engellenmemiş olduğunuza emin olabilirsiniz.

birinin beni engellediğini nasıl anlarım

Ancak Whatsapp’ta birisi sizi engellememiş olsa bile bu bilgiler görünmeyebilir. Bu durumda yapabileceğiniz şey mesaj attıktan sonra beklemektir. Mesajınız uzun süre tek tikte kalırsa bu ya o kişinin internete bağlı olmadığı ya da sizi engellediği anlamına gelmektedir.

Bir çıkarım yapmak gerekirse mesajınız bir gün boyu tek tikte kalıyorsa muhtemelen engellenmişsinizdir çünkü insanların neredeyse tamamı bir gün içinde internete bağlanırlar. Ayrıca bu kullanıcı engeli kaldırırsa engelliyken yazmış olduğunuz mesajlar ona sonradan ulaşmayacak hep tek tikte kalacaktır.

Bir Cevap Yazın