Instagram 10.000 Takipçi Olmadan Hikayelere Link Ekleme (Kaydırma)

Instagram’ın işletmeler ve yayıncılar için yarattığı en büyük sıkıntı takipçileri istenilen adrese yönlendirme özelliklerinin sınırlı olmasıdır. Maalesef ki Instagram‘da açıklamalarda, gönderilerde link verme özelliği bulunmamaktadır. Link eklemek isteyen kullanıcıların elinde iki özellik bulunmaktadır. Birincisi “link bio’da” yazarak insanları profilde bulunan linke yönlendirmek ya da hikayelerden kaydırmalı bağlantı vermek. Pratik olan tabi ki hikayelerden link vererek kullanıcıları internet sitesine yönlendirmektir.

Instagram Hikayeye Link Ekleme Özelliği Nasıl Kullanılır

Normal şartlarda eğer 10 bin takipçimiz olsaydı hikaye paylaşırken bağlantı sekmesine tıkladığımızda karşımıza şöyle bir ekran gelecekti. Direkt olarak internet bağlantısı seçeneğini kullanarak takipçilerimizi internet sitemize yönlendirebilecektik.

Ancak elimizde bu imkan olmadığı için alternatif yolları kullanarak soruna çözüm üretmeye çalışıyoruz. İhtiyacımız olan çözüm için daha önce paylaşılmış bir IGTV videosuna ihtiyacımız var.

IGTV Videolarıyla Link Nasıl Verilir

IGTV videolarının normal gönderilerden farkı link paylaşımını desteklemeleri ve story gönderisi olarak kullanılabilmeleridir. Bir IGTV videosunun açıklamasına link eklediğiniz zaman kullanıcılar videonuzu izlerken açıklamasında bulunan linke tıklayabilir ve sitenize ulaşabilirler. Ayrıca IGTV videolarının bir diğer özelliği de hikayelerde kaydırmalı olarak kullanılabilmeleridir.

IGTV Videolarıyla Link Nasıl Verilir

Instagram 10.000 Takipçi Olmadan Hikayeden Kaydırmalı Link Verme

Konunun en önemli unsurlar hakkında bilgi sahibi olduğumuza göre odak noktamızda bulunan hikayeden link verme işlemini nasıl gerçekleştireceğimizi öğrenebiliriz. Paylaştığınız IGTV hikayesinin açıklamasında yönlendirmek istediğiniz sitenin linkini bulundurmanız gerekiyor. Ardından istediğiniz hikaye görselini IGTV videosuna kaydırma yaparak paylaşıyor ve kullanıcıların video açıklamasından linke tıklamasını belirtiyorsunuz. Bu sayede kullanıcılar hikayeniz aracılığıyla istediğiniz siteye ulaşabileceklerdir.

Instagram Paylaşımlarına Tıklanabilir Link Ekleme

Instagram’da paylaştığınız gönderilerin altına link eklemek için o bağlantıyı kopyalayarak gönderi açıklamasına yapıştırmanız maalesef ki yeterli değildir. Konuyla ilgili geniş ayrıntıları incelediğimiz yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

İnstagram Paylaşımlarına Tıklanabilir Link Ekleme

Bir Cevap Yazın