E-posta Olmadan Facebook’a Giriş Yapmak

Facebook üzerinde kullanıcıların yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri de e-posta adresini unutmaktır. Bu durumda kullanıcılar Facebook’a e-postasız girişin mümkün olup olmadığını sorarlar. Bu yazımızda resimli olarak bu işlemin aşamalarına değindik.

Facebook e posta Adresimi Unuttum Çözüm

Postanızı unuttuğunuz zaman öncelikle hesabınızı tarayıcı üzerinden görüntülemeniz gerekiyor. Ardından tarayıcı linkinden kullanıcı adresinizi görüntülemelisiniz. Bu adres iki farklı şekilde görüntülenebilir. Birinici “Profile Id” olarak yazar ve onlarca sayıdan oluşur.

facebook e postasız giriş

Resimde işaretlenmiş olan kırmızı kısmı kopyalayarak posta adresi yerine kullanabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal olarak da kullanıcı adı almış olabilirsiniz o zaman link düzenli olarak gelecektir. İlk / işaretine kadar olan kısım kullanıcı adınızdır. Bu sefer de onu kullanarak giriş yapabilirsiniz.

e posta olmadan facebook hesabına girme

Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim

Bu durumda elinizden gelecek şeyler kısıtlıdır. Örneğin hesabınıza kayıtlı e posta adresine ya da telefon numarasına erişiminiz bulunmak zorundadır. Şifre sıfırlama adresine tıklayarak iletişim bilgilerinizi girmenizin ardından sizinle iletişime geçilecek ve sıfırlama adımları belirtilecektir. Gelen listedeki adımları uygulayarak kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Facebook güvenlik önlemlerini çok sıkı tutmaktadır.

Bir Cevap Yazın