Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıracak Uygulamalar

Okulların açılmasına kısa bir zaman kalmışken öğrencileri yeni bir sınıfa başlamanın heyecanı sarmış bulunuyor. Bizler de bu heyecanı en aza indirip onlara destek olabilmek için yıl boyunca kullanabilecekleri eğitim uygulamalarının listesini oluşturduk.

1- Eba

Eğitim Bilişim Ağı, MEB tarafından geliştirilmiş bir sosyal eğitim ağıdır. Sahip olduğu içerikler arasında daha önceki sınavlarda çıkmış sorular ve videolu çözümleri, eğitici içerikler ve testler, ders kitapları ve dahası bulunur. Kesinlikle her öğrencinin telefonunda bulunması gereken bir uygulamadır. İndirmek için tıklayınız.

eba

2- YKS Çıkmış Sorular

Bu uygulama daha önceki üniversite sınavlarında çıkmış olan soruları size testler halinde sunar ve sonunda doğru yanlış analizi yaparak eksik olduğunuz konuları fark etmenizi sağlar. İndirmek için tıklayınız.

yks ygs çıkmış sorular

3- Photomath

Alışılmışın dışında olan bu uygulama kamerasına okuttuğunuz matematik işlemlerini anında çözüp size sonucu bulabilmekte ve çözüm yolunu aşama aşama göstermektedir. İndirmek için tıklayınız.

photomath

4- e-Okul

Öğrencilerin notlarını ve devamsızlık bilgileri gibi kendileri hakkında önemli detaylara ulaşabilmesini sağlayan bu uygulama MEB tarafından geliştirilmiştir. İndirmek için tıklayınız.

e okul

5- e-Ödev

Uzun zamandır yayında olan e-Ödev, öğrencilerin kendi aralarında sorular sorabildiği ve cevaplayabildiği bir sosyal platformdur. Aradığınız sorunun cevabı muhtemelen uygulamada yer alıyordur, yer almıyor ise siz sorup cevap bekleyebilirsiniz. İndirmek için tıklayınız.

e ödev

Bir Cevap Yazın