İnstagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşma uygulaması olan İnstagram üzerinde bulunan canlı yayın özelliği kullanıcıların yayınları kaçırmaması için yayın açan kullanıcının takipçilerine anlık olarak bildirim göndermekte. Özellikle çok fazla kişiyi takip eden kullanıcılar için ise bu bildirimler can sıkıcı bir hal alabilmekte. Bu yazımızda instagram’da canlı yayın bildirimlerini kapatma yolunu anlatacağız.

İnstagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

İnstagram uygulamasına giriş yaptığınız zaman profilinizde bulunan ayarlar simgesine gelerek anında ilet bildirimleri sekmesini bulmalısınız.

instagram canlı yayın bildirimleri nasıl kapatılır

Bu sayfada karşınıza canlı yayın bildirimleri seçeneği çıkacaktır. Buradan kapalı işaretleyerek her dakika gelen bildirimleri engelleyebilirsiniz.

instagram canlı yayın bildirimleri gitmiyor

Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Açılır

Üstteki yöntemin tam tersi şeklinde bildirimleri kapalı yerine açık işaretleyerek istediğiniz zaman açabilirsiniz.

İnstagram Canlı Yayın Bildirimi Gelmiyor

Böyle bir sorun yaşıyorsanız farkında olmadan ayarlardan bildirimleri kapatmış olabilirsiniz. Üstteki yolları kullanarak kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Bunun yanı sıra bildirimler sayfasından size gelen yorumların, beğenilerin, mesajların ve pek çok özelliğin bildirimlerini açıp kapatabilirsiniz. Eğer sürekli gelen bildirimlerden rahatsız oluyorsanız bu özellik işinize yarayabilir.

Bir Cevap Yazın