Instagram Etiketlenmeden Başkasının Hikayesini Paylaşma

Instagram’ın hikaye özelliği 24 saat kalıcı olarak istediğiniz durumu, fotoğrafı paylaşmanıza imkan sağlıyor. Tabi ki bu paylaşmak istediğiniz durum illa sizin kendi hikayeniz olmak zorunda değil. Bir başkası hikayesinde sizden bahsettiyse bu durumda size “şu kişi Instagram hikayesinde senden bahsetti” diye bildirim gelir. Bu hikayeyi izlerken zaten hikaye alıntılama özelliği story’nin altında görünecektir. Peki bir kullanıcı sizi etiketlemediyse yine de onu kendi hikayemizde paylaşabilir miyiz?

Instagram Hikaye Paylaşma Ayarları

Instagram Hikaye Paylaşma Ayarları

Öncelikle bir hikayeyi paylaşan kişi sizseniz ve diğer kişilerin hikayenizi kendi hikayelerinde paylaşmasını istiyorsanız yapmanız gereken öncelikle onları hikayenizde etiketlemektir. Hikayelerde gizli ya da görünür şekilde etiketleme yapabilirsiniz. Gizli etiket yapmak için görsel üzerine bir yazı ekleyin ve bu yazıya hikayesinde paylaşmasını istediğiniz kişiyi etiketleyin. Ardından bu yazıyı sürükleyerek ekran dışına atın. Bu sayede etiket olmasına rağmen hikayeye bakanlar bu etiketinizi göremeyeceklerdir.

instagram hikayesinde senden bahsetti bunu hikayene ekle

Başkasının Hikayesini Kendi Hikayenize Etiketlenmeden Ekleme

Eğer bir kişinin sizi hikayesinde etiketlememesine rağmen onun hikayesini paylaşmak istiyorsanız bu durumda yapabilecekleriniz oldukça kısıtlıdır. Çünkü hangi uygulamayı hangi yöntemi kullanırsanız kullanın Instagram size etiketlenmediğiniz bir hikayeyi o kişinin profiline yönlendirecek şekilde paylaşmanıza imkan vermez. Mesela gönderilerde durum böyle değildir. Bir gönderinin altındaki paylaş butonuna tıkladığınızda en üstte gönderiyi hikayede paylaş butonu çıkmaktadır. Bu sayede direkt o gönderiye yönlendirecek şekilde hikayenizde paylaşım yapabiliyorsunuz.

instagram gönderiyi hikayede paylaşma

Başkasının Hikayesi Nasıl Paylaşılır?

Bunun için yapabileceğiniz en iyi çözüm o kişinin paylaştığı hikayeyi ekran görüntüsü alarak kendi profilinizde paylaşmaktır. Bu sayede hikayeyi profilinizde paylaşabilirsiniz. İnsanları o kişinin profiline yönlendirmek için yapmanız gereken de o kişiyi etiketlemektir.

Instagram SS Alınca Bildirim Gider mi?

Şu an için cevap hayır ancak bir gün giderse neler yaparak bunu aşabileceğinizi aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın